Przegląd tygodnia z 22.05.2022 w Gliwicach. Najważniejsze wydarzenia od 15.05 do 21.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gliwic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.05 a 21.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „IGRY 2022. KOROWÓD studencki przeszedł przez Gliwice - ZDJĘCIA. Co za stroje! To Juwenalia Politechniki Śląskiej”?

Przegląd tygodnia: Gliwice, 22.05.2022. 15.05 - 21.05.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 IGRY 2022. KOROWÓD studencki przeszedł przez Gliwice - ZDJĘCIA. Co za stroje! To Juwenalia Politechniki Śląskiej

IGRY 2022 - KOROWÓD studencki przeszedł przez Gliwice - ZDJĘCIA z 19 maja. Przemarsz przez miasto w przeróżnych, nieraz dziwacznych przebraniach to tradycja, która jest nieodzowną częścią Juwenaliów Gliwickich. Uczestnicy tegorocznego marszu mogli wziąć konkursie na najlepsze przebranie - do zdobycia nagroda ufundowana przez organizatora Igrów.

📢 Ostatnie pożegnanie Marii Pańczyk-Pozdziej. Pogrzeb wybitnej Ślązaczki odbył się w jej rodzinnym mieście

W sobotę, 21 maja, w Tarnowskich Górach, odbył się pogrzeb Marii Pańczyk-Pozdziej. Dziennikarka, przez wiele lat związana z Radiem Katowice, inicjatorka konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku" oraz autorka telewizyjnego cyklu "Sobota w Bytkowie" zmarła 12 maja w wieku 79 lat. Na cmentarzu żegnały ją tłumy żałobników.

📢 Zmiany w odbiorze sygnału telewizji naziemnej w Śląskiem! Sprawdź, czy Twój telewizor nadal będzie działać

Od poniedziałku, 23 maja, czekają nas spore zmiany. Śląskie dołącza do grupy województw, które obejmuje zmiana sposobu nadawania kanałów przesyłanych w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Co należy zrobić i jak się przygotować, by nie stracić dostępu do telewizji?

Tygodniowa prasówka 22.05.2022: 15.05-21.05.2022 Gliwice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gliwicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najbardziej szalone stroje studentów podczas korowodu w Gliwicach! Zobacz te ZDJĘCIA

IGRY 2022. Najbardziej szalone stroje studentów - zobacz te ZDJĘCIA. Studenci to mają fantazję! Na pochodzie juwenaliowym w Gliwicach można było spotkać tych przebranych za postacie z popularnych filmów i memów, pielęgniarki, piratów, a nawet za... alkohol. Zobaczcie ZDJĘCIA najbardziej pomysłowych przebrań w korowodzie studenckim!

📢 IGRY 2022 w Gliwicach. Jak żacy obchodzili Dzień Sportu? Festiwal sportowy, Mistrzostwa Politechniki Śląskiej i wykłady

IGRY 2022 w Gliwicach. Wydarzenie rozpoczęło się o 9:00 na terenie gliwickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Akademickiej 26. W ramach Dnia Sportu odbywa festyn sportowy oraz Mistrzostwa Politechniki Śląskiej. W tym samym czasie, na terenie kampusu uczelni trwa wydarzenie Sport Wspiera(my) Naukowo. To inicjatywa specjalistów z różnych dziedzin, którzy przedstawiają działania w zakresie technologii, medycyny i sportu. Partnerem wydarzenia jest Śląski Uniwersytet Medyczny, EURECA-PRO oraz MASPA Odnowa Biologiczna, a organizatorem – Centrum Popularyzacji Nauki i Politechnika Śląska.

📢 Miss Śląska 2022 - ostatnia próba przed FINAŁEM. Zobacz FOTORELACJĘ. Która z pań ma największe szanse na wygraną?

Miss Śląska 2022 - ostatnia próba przed FINAŁEM. Już 20 maja w Katowice Miasto Ogrodów odbędzie się wielki FINAŁ wyborów MISS ŚLĄSKA 2022. W konkursie bierze udział 30 kandydatek - 15 do tytułu Miss Śląska i 15 walczących o tytuł Miss Śląska Nastolatek. Tymczasem w naszej galerii ZDJĘCIA Z PRÓBY do Gali Finałowej. Zobaczcie sami, jak prezentują się panie!

📢 Gorący finał MISS ŚLĄSKA 2022. Która z pań zdobyła koronę najpiękniejszej mieszkanki Śląska? Zobacz te ZDJECIA i WIDEO

Gorący finał MISS ŚLĄSKA 2022. Najpiękniejsze z najpiękniejszych Ślązaczek zostały wybrane! Dzisiaj, 20 maja w Katowice Miasto Ogrodów odbyła się gala finałowa konkursu Miss Śląska 2022. W trakcie konkursu wybrano także Miss Śląska Nastolatek. - Jestem naprawdę zaskoczona. Chce mi się płakać. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie uwierzyli. Dziękuję samej sobie, że uwierzyłam w siebie. Będę z dumą nosić tę koronę - przyznaje Katarzyna Minoł, Miss Śląska 2022.

📢 Kobieta mieszkała z dzieckiem w domu, który zagrażał ich życiu. Do akcji wkroczyła ekipa "Nasz Nowy Dom" - ZDJĘCIA sprzed i po remoncie

TELEWIZJA. Za nami 263. odcinek „Nasz Nowy Dom” - oglądaliście? Ekipa programu wyremontowała dom pani Ani i czteroletniego Natana. Ta metamorfoza robi olbrzymie wrażenie! Remontem kierował Przemysław Oślak z Bielska-Białej. Zobaczcie te zdjęcia.

📢 Kreatywność uczniów nie zna granic! W szkole poprawiają sprawdziany - został jeszcze tylko miesiąc nauki! Zobacz te PEREŁKI!

Kreatywność uczniów nie zna granic! Zakończenie roku szkolnego w tym roku jest w piątek, 24 czerwca 2022 roku - co oznacza, że uczniom został jeszcze tylko ok. miesiąc nauki! Powolutku przymierzają się do ocen końcowych z poszczególnych przedmiotów. Wielu z nich próbuje poprawiać słabsze oceny, pisząc kolejne sprawdziany i kartkowi... a nauczyciele niejednokrotnie dzielą się największymi PEREŁKAMI ze szkolnych prac - zobacz to! Wejdź do galerii i przejrzyj najnowsze śmieszne hity z klasówek, kartkówek i sprawdzianów.

📢 Poznaj najniebezpieczniejsze miasta w woj. śląskim. RANKING + STATYSTYKI. Czy trzeba tam uważać? Poznaj TOP 15

RANKING + STATYSTYKI. Najniebezpieczniejsze miasta w woj. śląskim. Oto lista miast w woj. śląskim, gdzie... musimy się nieco pilnować - potwierdzają to dane GUS! Stworzyliśmy listę regionów, w których liczba przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu stwierdzonych przez Policję na 1000 mieszkańców jest najwyższa. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 75-lecie Instytutu Onkologii w Gliwicach i nowy projekt terapii ciężkimi jonami węgla. To często "ostatnia deska ratunku"

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach w tym roku świętuje 75-lecie istnienia. W czwartek 19 maja, uroczyste obchody otworzyło spotkanie Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, w którym wzięli udział m.in. parlamentarzyści i władze województwa. Z okazji wyjątkowego jubileuszu Andrzej Duda, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, nadał odznaczenia państwowe. W imieniu prezydenta, Adam Niedzielski, minister zdrowia, wręczył Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, a prof. Krzysztof Składowski, dyrektor Instytutu opowiedział o projekcie innowacyjnej terapii ciężkimi jonami węgla.

📢 Burze z gradem w woj. śląskim - ostrzeżenie 2 stopnia! Wiatr w porywach do 100 km/h [20.05.2022]

W piątek 20 maja na terenie CAŁEGO woj. śląskiego prognozowane są burze z opadami deszczu oraz porywami wiatru. Miejscami możliwy grad. O której godzinie możliwe są burze, jak silny będzie wiatr i ile deszczu może spaść? Sprawdź!

📢 Fontanny multimedialne w Polsce: które są najpiękniejsze? Oglądając wieczorne pokazy, można poczuć się jak w bajce

Wiosenne i letnie wieczory to idealny czas, by przespacerować się najbardziej urokliwymi uliczkami polskich miast. W większości z nich życie tętni przez całą dobę, a niektóre zakątki skrywają magiczne miejsca - fontanny, które w ciemności mienią się różnymi kolorami, serwując widzom prawdziwą ucztę nie tylko dla oczu, ale także uszu. Zobaczcie, co oferują najpiękniejsze fontanny multimedialne w Polsce. Gdzie ich szukać? Oglądając te wieczorne pokazy naprawdę można poczuć się jak w bajce...

📢 Gliwickie Święto Rodziny 2022 - PROGRAM. W parku Chopina piknik – gry sportowe dla rodzin, dmuchańce i wydarzenia artystyczne

Gliwickie Święto Rodziny 2022. Wielki piknik już w sobotę 21 maja, w Parku Chopina - start o godz. 13.00. W planach między innymi warsztaty plastyczne, spotkania funkcjonariuszami policji i Straży Miejskiej i część artystyczna.

📢 IGRY 2022 w Gliwicach. Trwają koncerty na studenckim święcie - ZDJĘCIA. Na scenie Tamtej Nocy, Borys LBD, Lej Mi Pół i Łydka Grubasa

IGRY 2022. Za nami między innymi Dzień Sportu, Wielkie Grillowanie i korowód ulicami miasta. Na scenie pod Areną Gliwice trwa zabawa przy dźwiękach różnych wykonawców. Liczne koncerty wieńczące cały tydzień zabawy to tradycja juwenaliów. Zobacz kto wystąpił w Gliwicach.

📢 Brutalne pobicie w centrum Gliwic. Bili pięściami i dusili pokrzywdzonego. Rozpoznajesz podejrzanych?

Policjanci z Gliwic prowadzą dochodzenie w sprawie pobicia, do jakiego doszło 13 lutego br. przy placu Wszystkich Świętych. Dwóch mężczyzn dusiło pokrzywdzonego i biło pięściami po twarzy, co doprowadziło ofiarę do stanu nieprzytomności oraz spowodowało bardzo poważne obrażenia twarzoczaszki.

📢 Żartują ze ŚLĄSKA i ŚLĄZAKÓW! Czy jest zabawnie? Oto co bawi goroli... i hanysów? Sprawdź te MEMY

Żartują ze ŚLĄSKA i ŚLĄZAKÓW! Zabawne MEMY o Ślązakach są popularne niemal w całej Polsce. Co jest zazwyczaj obiektem żartów? Oczywiście gwara i stereotypy. Czy jest zabawnie? W wielu przypadkach naszym skromnym zdaniem TAK. Bo Ślązacy... potrafią się również śmiać sami z siebie! Zresztą, przekonaj się sam - wejdź w galerię i sprawdź!

📢 Młodzi złodzieje z woj. śląskiego - mają mniej niż 25 lat... a już są poszukiwani przez policję!

Policja prosi o pomoc. Ci młodzi ludzie, podejrzewani zarówno o drobne, jak i poważne kradzieże, są poszukiwani przez policję w woj. śląskim. Złodzieje ukrywają się i są nieuchwytni. Zobacz, może widziałeś i rozpoznajesz któregoś z nich? W galerii zdjęć znajdziecie wizerunki i opisy poszukiwanych m.in. w woj. śląskim.

📢 Wielkie grillowanie w Gliwicach, w kampusie Politechniki Śląskiej - ZDJĘCIA. Trwają IGRY 2022

GLIWICE. Wielkie grillowanie w kampusie Politechniki Śląskiej to też igrowa tradycja. Za nami kolejny dzień studenckiego świętowania na Politechnice Śląskiej. Po emocjach Dnia Sportu i po zawodach Kłodnica Challange - przyszedł czas na plenerowy wypoczynek na łące igrowej. Zobacz w naszej galerii, jak się bawili studenci.

📢 Gliwice. Kłodnica Challenge - płynęli 100 metrów kajakiem pod prąd rzeki! Trwają IGRY 2022 Zobacz ZDJĘCIA

IGRY 2022. 18 maja, w ramach Juwenaliów Gliwickich, odbyła się kolejna edycja Kłodnica Challenge. Zawody polegały na jak najszybszym przepłynięciu 100 metrów kajakiem pod prąd, a rozegrane zostały w dwuosobowych drużynach. Nagrodą był Puchar Prezesa AKT Warta, przyznano także nagrodę publiczności.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie