Przegrali z honorem

(aa)
Aleksander Mutryn (10) zawsze ofiarnie walczy pod siatką. Mikołaj Suchan
Siatkarze AZS Wasko Politechnika Śląska Gliwice tym razem wybrali się do serca Puszczy Białowieskiej. W Hajnówce podopieczni trenera Krzysztofa Czapli zmierzyli się z tamtejszym Moderatorem w meczu o mistrzostwo serii B ...

Siatkarze AZS Wasko Politechnika Śląska Gliwice tym razem wybrali się do serca Puszczy Białowieskiej. W Hajnówce podopieczni trenera Krzysztofa Czapli zmierzyli się z tamtejszym Moderatorem w meczu o mistrzostwo serii B I ligi. Gospodarze wygrali 3:0 (28:26, 25:21, 25:23), ale akademicy tanio skóry nie sprzedali. Gliwiczanie walczyli bardzo dzielnie. Niestety, w końcówce pierwszego seta, miejscowym pomogli sędziowie i dzięki temu oni wygrali tę partię. W następnych setach gra była bardzo wyrównana. Jednak pod koniec trzeciego goście zaczęli popełniać błędy w odbiorze i to zadecydowało o ich porażce. W drużynie AZS nie wystąpił podstawowy wystawiający Wojciech Czapla, który doznał naciągnięcia mięśnia łydki. Na tej pozycji w zasadzie po raz wystąpił Adel Mouelhi i trzeba przyznać, że spisywał się całkiem przyzwoicie, choć nie ustrzegł się drobnych błędów.
Akademicy w drodze do Hajnówki nocowali w Sulejówku, tam gdzie jeden ze swoich kilku dworków miał marszałek Józef Piłsudski.

AZS wystąpił w składzie: Mouelhi, Jacek Pić, Jarosław Tepling, Marcin Iglewski, Krzysztof Stanek, Aleksander Mutryn, libero Michał Szczytowicz oraz Arkadiusz Leś, Emil Siewiorek, Michał Kościelniak.