Sebastian Majgier wicemistrzem Świata Kadetów i Juniorów w szermierce

BP
Ogromny sukces gliwickiego szpadzisty! 17-letni Sebastian Majgier, zawodnik Piasta Gliwice, przywiózł ze zorganizowanych w Moskwie mistrzostw świata srebrny medal w kategorii kadetów.

Majgier przez turniej szedł jak burza rozbijając właściwie przeciwników. Pierwszy w miarę wyrównany pojedynek stoczył w ćwierćfinale z Koreańczykiem Sangyoung Parkiem. Gliwiczanin zwyciężył 15:12.

W półfinale do ośmiu pokonał Amerykanina Alexandra Eldeiba. Majgiera powstrzymał dopiero w finale izraelski szpadzista Yuval Shalom Freilich.

Srebro na mistrzostwach świata to nie jedyny sukces gliwiczanina w tym roku. W lutym, w Szczecinie, wywalczył mistrzostwo Polski juniorów do lat 20.

Sebastian Majgier na co dzień trenuje w sekcji szermierczej Piasta Gliwice pod okiem fechmistrza Mikołaja Pac Pomarnackiego.