Siatkarze Gliwickiej Ligi Old-Boy na półmetku rozgrywek

(PAJ)
Tylko w drugim secie Sygnał postawił zdecydowany opór Kadrze. Mimo to przegrał go do 22. Foto: WOJCIECH BARAN
Spotkanie na szczycie pomiędzy Kadrą Sośnica (obrońca mistrzowskiego tytułu) a Sygnałem (aktualny wicemistrz) zapowiadało wiele emocji. Tymczasem losy meczu rozstrzygnięte były już w trzech setach.

Tymczasem losy meczu rozstrzygnięte były już w trzech setach.
Sygnał jedynie w drugiej partii postawił silny opór gospodarzom i prowadził już nawet 16:11. Silna zagrywka Kadry, skuteczne ataki i bardzo dobra gra w obronie pozwoliła sośniczanom wyrównać i w ostateczności wygrać seta do 22.
W ostatniej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 16:15. Od tej pory gospodarze przejęli ponownie inicjatywę i zasłużenie zwyciężyli w tym secie (do 20) jak i całym meczu 3:0.

Liderem na półmetku pozostają jednak pyskowickie Gumisie, które jako jedyne nie przegrały jeszcze spotkania, a tym razem rozprawiły się ze Smakoszami.
- Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i teraz pierwsza runda w naszym wykonaniu była rewelacyjna - mówi kapitan Gumisiów, Jacek Pawlik. - Wtedy też długo prowadziliśmy w tabeli, a potem spadliśmy na trzecie miejsce. Oby teraz nie było powtórki.

Siatkarze Gliwickiej Ligi Old-Boy nie mają przerwy i już w tym tygodniu rozpoczynają rundę rewanżową.

Sośnica: Różański 18, Wolański 10, Stablik 8, Gorzechowski 7, Korejwo 5, Ignaczak 1, Urynowicz 1, Sygnał: Niemczynowski 13, Arczyński 6, Szpak 6, Góral 5, Bac 3, Kuźniarz 2, Laskoł 2, Budny 0.