Smog na Śląsku: Alarm smogowy w woj. śląskim [Gliwice, Rybnik, Wodzisław Śląski]

Michał Wroński
Udostępnij:
Smog na Śląsku 27.11.2015: Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Katowicach znów ostrzega przed smogiem. W przeważającej części regionu jakość powietrza będzie dziś niekorzystna, jedynie na krańcach południowych i północnych umiarkowana.

ALARM SMOGOWY W WOJ. ŚLĄSKIM

Na terenie aglomeracji górnośląskiej i rybnicko - jastrzębskiej, a także w dolinach i kotlinach górskich wystąpią dziś przekroczenia wartości dobowych dopuszczalnych stężeń pyłu zawieszonego PM10. Stężenia pozostałych monitorowanych zanieczyszczeń powietrza powinny być w normie.

Dane z porannego monitoringu powietrza potwierdzają, że ostrzeżenia przed smogiem nie są bezpodstawne. Między godziną 6 a 7 najwięcej zanieczyszczeń odnotowano w Gliwicach, gdzie jakość powietrza została zakwalifikowana jako bardzo zła. W Rybniku i Wodzisławiu „jedynie” jako zła.

Dobrze lub bardzo dobrze było w Złotym Potoku, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Czerwionce – Leszczyny, Żorach oraz Żywcu. To i tak lepiej niż wczoraj – z danych katowickiego WIOŚ-iu wynika bowiem, że przekroczone stężenia pył PM10 odnotowano we wszystkim 15 stacjach monitorujących stan zanieczyszczenia powietrza (w większości przypadków norma była przekroczona o ponad 100 procent).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie