Sośnica Gliwice - Kolporter Kielce 28:25

(aa)

Tego meczu bardzo obawiał się trener Sośnicy Harald Tłuczykont. Kilka jego zawodniczek w minioną środę w Elblągu doznało wirusowej infekcji brzusznej, a Irina Latyszewska wylądowała nawet w miejscowym szpitalu. Nic dziwnego, że gliwiczanki doznały porażki z tamtejszym Startem.

Przed spotkaniem z wiceliderem tabeli, Kolporterem, sytuacja w zespole Sośnicy skomplikowała się jeszcze bardziej, bo wprawdzie na ławce zasiadła Ewa Jarzyna, ale ponieważ niedawno wyleczyła kontuzję, Tłuczykont nie chciał ryzykować i wolał nie wpuszczać jej na parkiet. Z powodu kontuzji wyłączona z gry była także Ewa Salbert. W całym meczu w zespole Sośnicy wystąpiło tylko osiem zawodniczek, tym większe uznanie należy się im za to, co pokazały.

Od początku sośniczanki grały bardzo uważnie w obronie,
starały się gubić jak najmniej piłek i wykorzystywać każdą okazję do kontry. W pierwszej połowie kilkoma szybkimi atakami popisała się Latyszewska, a najważniejsze jest to, że były one skuteczne. Zarówno przed przerwą, jak i w drugiej połowie gospodynie cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę bramkową. Dość wspomnieć, że kielczanki tylko dwa razy w całym meczu prowadziły, a było to w 7 min. (5:4) i w 9 min. (7:6). Po 30 minutach gry sośniczanki schodziły na przerwę prowadząc 16:14. To było zapowiedzią sporych emocji w następnych trzydziestu minutach. I to się w zasadzie sprawdziło, ale tylko dzięki rozsądnej grze gospodyń, które w 51 min. prowadziły już 26:20. Ciekawostką jest to, że w drużynie Kolportera najwięcej bramek (11) zdobyła była zawodniczka Sośnicy Izabela Duda.

- Podobno rywalki specjalnie się przygotowywały do tego meczu, zatem nasza radość ze zwycięstwa jest większa. To było w mojej ocenie najlepsze spotkanie naszej drużyny w tym sezonie - stwierdził trener Tłuczykont.

- Był to dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. O porażce naszego zespołu zadecydowała nieskuteczność. W zasadzie tylko do Izabeli Dudy nie mam pretensji - powiedział trener Kolportera Marian Siewruk.

* Sośnica Gliwice - Kolporter Kielce 28:25 (16:14). Najwięcej bramek dla Kolportera zdobyły: Izabela Duda 11, Joanna Stokłosa 4.

SOŚNICA: Łącz - Hanysek 5, Szafulska 7, Dworaczyk 2, Świszcz 6, Nowak, Latyszewska 8, Grzelak.

Pozostałe wyniki spotkań 10. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych: EB Start Elbląg - Dominet Zagłębie Lubin 27:23 (13:10), Piotrcovia - Zgoda Ruda Śląska 28:20 (12:12), TPR Chorzów - Łącznościowiec Szczecin 18:14 (8:9), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Pogoń 1922 Żory 31:27 (12:18), Montex Lublin - Nata AZS AWF Gdańsk 37:31 (18:17).

1. Montex 10 19 317-239

2. Kolporter 10 16 251-241

3. Sośnica 10 14 257-248

4. Dominet 10 12 239-227

5. Piotrcovia 10 12 236-244

6. Vitaral 10 11 267-262

7. Start 10 10 225-222

8. Zgoda 10 9 224-224