Syn zastąpił ojca

ANDRZEJ AZYAN
Zawodnicy AZS sprawili miłą niespodziankę trenerowi. / Mikołaj Suchan
Bardzo dobrze spisują się w drugiej rundzie rozgrywek grupy II drugiej ligi zawodnicy AZS Carbo Market Politechnika Śląska. Po pokonaniu akademików z Raciborza 3: 2, tym razem gliwiczanie uporali się z TKKF Pomet ...

Bardzo dobrze spisują się w drugiej rundzie rozgrywek grupy II drugiej ligi zawodnicy AZS Carbo Market Politechnika Śląska. Po pokonaniu akademików z Raciborza 3: 2, tym razem gliwiczanie uporali się z TKKF Pomet Razem Wołów odnosząc zwycięstwo 3: 1.

Ewenementem było to, że drużynę gospodarzy prowadził w tym meczu syn trenera Krzysztofa Czapli, Wojtek grający w tym zespole. Ta nieoczekiwana zmiana nastąpiła dlatego, że pan Krzysztof w sobotę przebywał na zjedzie AZS w Warszawie. - Nie jest łatwo kierować kolegami z parkietu, bo nie zawsze można zauważyć ich błędy. Ponadto jesteśmy na przyjacielskiej stopie, więc nie wypadało mi krzyczeć na zawodników, choć jak trzeba było, to podnosiłem głos. Najważniejsze, że wygraliśmy - powiedział Wojciech Czapla.

Tylko w drugim secie gliwiczanie mieli kłopoty i przegrali go. Goście poprawili wtedy zagrywkę, co sprawiło gospodarzom kłopoty z jej odbiorem. Potem jednak wszystko wróciło do normy i akademicy podobnie jak w pierwszym, także w trzecim i czwartym secie mieli wyraźną przewagę.

- Z ławki wchodził tylko Sebastian Słodowski. Nie chciałem dokonywać zmian, z wyjątkiem drugiego seta dobrze nam szło. Tato cały czas był w kontakcie telefonicznym z jednym z jego zaufanych ludzi. Bardzo się martwił po drugim secie, ale potem już się uspokoił. Po meczu zadzwonił do mnie i prosił, aby pogratulować chłopakom zwycięstwa i dobrej postawy - mówił Wojciech Czapla.

AZS Carbo Market Politechnika Śląska Gliwice - TKKF Pomet Razem Wołów 3: 1 (25: 15, 19: 25, 25: 19, 25: 17).

AZS: W. Czapla, Kozioł, Stanek, Mutryn, Wilk, Sarga, libero Krypel oraz Słodowski.

W najciekawszym meczu minionej kolejki MCKiS Energetyk Jaworzno pokonał MKS Andrychów 3: 1. Jaworznianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli, a AZS Gliwice drugie.