Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Szermierka w Gliwicach: Kosynier ma Mistrza, Gliwice mają drużynę

Piotr Grela
Szermierka w Gliwicach może chwalić się nie tylko historią, ponieważ teraz również święci zwycięstwa i wychowuje kolejnych mistrzów. W ostatni weekend w Gliwicach i Rydzynie odbyły Mistrzostwa Polski juniorów we florecie i szpadzie.

Szermierka w Gliwicach - Wielki sukces Piotra Kapały

W Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Gliwicach zwyciężył 17-letni wychowanek fechtmistrza Jana Motyla - Piotr Kapała. To siedemnasty tytuł mistrzowski w karierze trenerskiej fechtmistrza Jana Motyla. Piotrek w tym turnieju nie przegrał żadnej walki zwyciężając w finale starszego o dwa lata Sebastiana Majgiera 15:12, który zdobywał tytuły mistrzowskie w dwóch ostatnich mistrzostwach Polski. Zatem w wewnątrz-gliwickiej rywalizacji, (ponieważ Sebastian Majgier reprezentuje Piasta Gliwice) zwycięsko wyszedł młodszy Piotr Kapała - Wielkie Gratulacje!

Świetna seria gliwickiego Kosyniera

Nie tak dawno na łamach Dziennika Zachodniego pisaliśmy o sukcesie Piotra Kapały, który zajął trzecie miejsce w II Pucharze Europy Kadetów w Bratysławie. Teraz młody szpadzista do swojego dorobku dopisuje tytuł Mistrza Polski Juniorów. ostatnich mistrzostwach Polski. Tym wynikiem Piotrek bardzo się zbliżył do udziału w mistrzostwach świata juniorów w Płowdiw. Awansował w rankingu Polskiego Związku Szermierczego w kat. juniorów na trzecie miejsce. Przed nim jeszcze dwa turnieje o Puchar Świata w Goteborgu i Budapeszcie.

W turnieju Mistrzostw Polski wystąpiło jeszcze trzech innych Kosynierów. Marek Daniszewski był 43, Michał Nikiel 51 i Paweł Włodarski 66. Uczestniczyło 89 zawodników. Piotrek ma już zapewniony udział w mistrzostwach Europy w Jerozolimie i świata w kategorii juniorów młodszych. Nie wolno także zapomnieć, że w czołówce uplasował się Marcin Nikiel, reprezentujący sekcję szermierczą gliwickiego Piasta.

Złoto dla Jagody Zagały - Szermierka w Gliwicach święci sukcesy

Turnieje indywidualne Mistrzostw Polski juniorów wyłoniły najlepszą szpadzistkę. Turnieje szpadowe odbywały się w Gliwicach. Mistrzynią Polski została Jagoda Zagała (Piast Gliwice) wygrywając w decydującym pojedynku z Kamilą Pytką (AZS AWF Warszawa) 15:8. Na trzecich miejscach uplasowały się Julia Jurecka (AZS AWF Wrocław) oraz Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków).

Złota drużyna z Gliwic

W drugim dniu Mistrzostw Polski juniorów odbyły się turnieje drużynowe. Zawody toczyły się na gliwickich planszach i w rywalizacji panów po złoto sięgnęła drużyna Piasta Gliwice w finale pokonując KS Szpada Wrocław 45:34. Brązowe medale dla T.S. Górnik Radlin. Piątą lokatę zajął drugi zespół Piasta Gliwice, a dwie pozycje niżej zajęli szpadziści UKS Kosynier Gliwice.

W szpadzie kobiet gliwiczanki Piasta w rywalizacji drużynowej zajęły wysokie, piąte miejsce.