Szkoła Podstawowa nr 28 najlepsza

(aa)
Dziewczęta i chłopcy przed startem do zawodów mocno się koncentrowali.
Już po raz trzeci rozegrano indywidualne i drużynowe mistrzostwa Gliwic szkół podstawowych w jeździe na rowerach górskich. Trasę wytyczono na terenie stadionu Piasta przy ulicy Robotniczej, a także w Parku Chrobrego.

Była ona dosyć urozmaicona i wymagała od startujących sporych umiejętności. W rywalizacji wzięło udział około 80 zawodniczek i zawodników. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Magdalena Kula (SP nr 36). Wyprzedziła ona Barbarę Barańczyk (SP nr 2) i Patrycję Dziewior (SP nr 16). Najlepszym wśród chłopców okazał się Adam Chrapek (SP nr 28). Na drugiej pozycji uplasował się Arkadiusz Sikora (SP nr 36), a na trzeciej Damian Łojek (SP nr 14). W klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt zwyciężyła SP nr 28 przed SP nr 14 i SP nr 16.

W rywalizacji zespołowej chłopców na pierwszej pozycji uplasowała się SP nr 28, na drugiej SP 14, a na trzeciej SP 36. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy. Uczestnicy mistrzostw poczęstowani zostali kiełbaskami z grilla i herbatą z cytryną. Organizatorem mistrzostw był GKS Piast Gliwice i jego niestrudzony działacz Tadeusz Gileta, wielki animator młodzieżowego sportu.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)