Szóste zwycięstwo chłopców GTK "Britam" Gliwice

(aa)
Łukasz Jaskuła (7) był jednym z najskuteczniejszych strzelców GTK  w Czestochowie.
Łukasz Jaskuła (7) był jednym z najskuteczniejszych strzelców GTK w Czestochowie.
Coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach o wejście do II ligi męska drużyna GTK „Britam” Gliwice. Odniosła ona trzecie z rzędu, a szóste w tym sezonie zwycięstwo.

Coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach o wejście do II ligi męska drużyna GTK „Britam” Gliwice. Odniosła ona trzecie z rzędu, a szóste w tym sezonie zwycięstwo. Tym razem gliwicki zespół, w którym grają w większości młodzi zawodnicy pokonał w Częstochowie tamtejszy AZS WSZ 101:91. Już sam fakt przekroczenia „setki” dobrze świadczy o naszej drużynie.

Mecz rozegrano w wąskiej hali. Bardziej byli do niej przystosowani gospodarze. Mimo to chłopcy z GTK od początku nawiązali z rywalami równorzędną walkę. Prowadzili już nawet dziesięcioma punktami, ale potem stracili tę przewagę. Najbardziej dramatyczną była czwarta kwarta. Częstochowianie postawili wszystko na jedną kartę. Gliwiczanie zaczęli grać bardzo agresywnie w obronie, ale popełnili tylko trzy faule. Na dziesięć minut przed końcem akademicy byli lepsi o dziesięć punktów od GTK. Goście jednak nie załamali się. Zaczęli odrabiać straty. Kiedy do zakończenia meczu pozostały cztery minuty, trener gliwickiej drużyny Janusz Kołcz, który zastępował w tym meczu Jacka Adamczaka wziął czas. Potrafił tak zmobilizować swoich podopiecznych, że ci zaczęli grać jak z nut. Miejscowi nie potrafili w żaden sposób powstrzymać żywiołowo atakujących zawodników GTK.

Cały zespół gliwicki zasłużył na słowa uznania. Mimo niedawno odniesionej kontuzji ambitnie grał Błażej Duda. Z dobrej strony pokazał się też Łukasz Kopera nowy nabytek GTK, który przyszedł z MOSiR Bobry Zabrze.

— Cieszę się bardzo z postawy naszych chłopaków w całym meczu. Jednak na szczególną uwagę zasługuje ich postawa w końcówce spotkania w Częstochowie. Po raz kolejny udowodnili oni, że potrafią walczyć o korzystny wynik nawet wtedy, kiedy rywal prowadzi. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi zawodnicy w tym okresie zaprezentowali stuprocentową skuteczność w wykonywaniu rzutów osobistych. Zespół coraz bardziej się konsoliduje i nabiera ogrania. Mam nadzieję, że w następnych meczach nasi chłopcy będą grać jeszcze lepiej – powiedział Kołcz.

Już w najbliższą sobotę o godz. 16.30 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach przy ulicy Mewy 36 (oś. Sikornik) drużyna GTK „Britam” zagra z Mickiewiczem II Katowice. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, na który warto się wybrać.