Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To są NAJLEPSZE porodówki w Polsce! Sprawdź gdzie rodzić w świetnych warunkach. Oto najnowszy RAPORT. Te szpitale zostały wyróżnione!

Agnieszka Skiera
Agnieszka Skiera
MEDYCYNA. Dobra porodówka i pomocny personel są na wagę złota - wie to każda kobieta, która rodziła lub planuje swój pierwszy poród. I choć sytuacja w Polsce uległa znacznej poprawie, wciąż są placówki, gdzie przemoc okołoporodowa i przedmiotowe traktowanie pacjentek wciąż ma się dobrze. Walczy z tym aktywna od lat fundacja Rodzić po ludzku, która regularnie publikuje rankingi najlepiej ocenianych szpitali i porodówek w Polsce. Oto najnowsze zestawienie za trzeci kwartał 2023 roku - zobaczcie TOP 3 oddziały położnicze i szpitale w każdym z województw!

Zobacz najlepsze porodówki w swoim województwie - KLIKNIJ TUTAJ

Najlepsze porodówki w Polsce 2023! Gdzie rodzić po ludzku? Oto najnowszy RAPORT 2023

W Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2023 szczególną uwagę poświęca się jakości opieki, którą zapewniają szpitale podczas porodu i okresu poporodowego. Powstaje on na bazie danych z ankiet wypełnianych przez kobiety, które niedawno urodziły.

Wyniki pokazują, które szpitale w regionach w największym stopniu realizują Standard Opieki Okołoporodowej i stwarzają warunki, aby poród był dla matek dobrym doświadczeniem. Można z niego dowiedzieć się, gdzie „rodzić po ludzku” w Polsce i wybrać szpital, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet w kwestii opieki okołoporodowej.

Oto ranking TOP 3 oddziały położnicze i szpitale w każdym z województw:

Jak czytamy na stronie fundacji, ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może „urodzić po ludzku” w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom w bazie szpitali na www.gdzierodzic.info przyszłe mamy mają łatwiejszy dostęp do informacji o najlepszych porodówkach w swoim regionie.

Za co przyznawane są punkty?

Punktacja szpitala jest wyliczana zgodnie z metodologią opracowaną przez Zespół Fundacji i specjalistów w zakresie: opieki okołoporodowej, socjologii, psychologii, prawa, badań rynkowych i informatyki. Punkty są przydzielane na podstawie odpowiedzi kobiet na temat opieki w danym szpitalu udzielonych za pomocą ankiety „Głos matek” w 10 obszarach:

  1. Realizacja planu porodu
  2. Swoboda rodzenia
  3. Kontakt z dzieckiem po narodzinach
  4. Opieka podczas cięcia cesarskiego
  5. Pomoc w opiece nad dzieckiem
  6. Wsparcie w karmieniu piersią
  7. Realizacja praw pacjenta
  8. Warunki w szpitalu
  9. Ocena postawy personelu
  10. Zadowolenie z opieki

W każdym z obszarów szpital może uzyskać od 0 do 100%. Należy podkreślić, że poszczególnym odpowiedziom z ankiety w ramach obszarów opieki przyporządkowano zróżnicowaną wagę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto