Turniej o puchar Burmistrza Miasta

(maki)
W meczu o pierwsze miejsce w turnieju spotkały się zespoły Mirex Ruda Śląska oraz Alternatywa Pyskowice.
Przed świętami, w otwartej w tym roku hali widowiskowo–sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Miasta.

Przed świętami, w otwartej w tym roku hali widowiskowo–sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach
odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Miasta. Dopiero wypełniona po brzegi hala zaczęła naprawdę żyć sportowym źyciem. Zwłaszcza że siatkarskie rozgrywki dostarczyły sporych emocji. Zostało do nich zakwalifikowanych osiem zespołów amatorskich z Pyskowic, Rudy Âlàskiej, Gliwic i Knurowa.

W wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie „A” znalazły się zespoły: Sygnał Gliwice, Iniemamocni Pyskowice, Ir – Plast Pyskowice i Alternatywa Pyskowice. W grupie „B”: AA Remedium Pyskowice, Gumisie Pyskowice, Mirex Ruda Śląska i TKKF Szczygłowice. W grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Po zaciętej i emocjonującej walce do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się cztery najlepsze zespoły, po dwa z każdej grupy. Drugiego dnia turnieju rozgorzała niesamowita walka najpierw o wejście do finału a następnie o miejsca medalowe.

W pierwszym półfinale drużyna Alternatywy pokonała zespół AA Remedium w stosunku 2:0. Drugi półfinał bez problemów wygrał faworyt turnieju Mirex z zespołem Ir-Plast w stosunku 2:0. Mecz o 3 miejsce pomiędzy zespołami AA Remedium i Ir-Plast był bardzo zacięty i emocjonujący ale w końcówkach każdego z setów minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Ir-Plastu i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

– Nam się dzisiaj nie udało, ale najważniejsza w tym turnieju była dobra zabawa i możliwość poruszania się – podsumował po meczu Marek Awramienko, grający w drużynie AA Remedium. Dzielnie kibicowała mu 3-letnia córeczka Jagódka.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju spotkały się zespoły Mirex Ruda Śląska oraz Alternatywa Pyskowice. W zespole Mirexu średnia wzrostu to ponad 190 cm, a średnia wieku to ok. 23 lat. Drużyna Alternatywy to uczestnik rozgrywek ligi oldboyów, w której uczestnicy muszą mieć ponad 30 lat, wzmocniona tylko jednym młodszym zawodnikiem. Finał rozpoczął się trochę nerwowo, gdyż obie drużyny chciały od początku uzyskać przewagę. Jednak w późniejszej fazie seta walka rozgorzała na dobre, a ambitnie grająca drużyna Alternatywy stawiała zaciekły opór faworytom.

W wyniku tego pierwszy set wygrała drużyna Mirexu 25:20. Drugi set to popis drużyny Alternatywy, która jednak uległa w końcówce, dzięki czemu drużyna Mirexu zwyciężyła ostatecznie w tym secie 26:24 i w całym meczu 2:0.

Poziom sportowy tego dwudniowego turnieju był bardzo wysoki i nie było żadnego zespołu, który byłby „dostarczycielem punktów”. -- Bardzo cieszy również fakt, że aż 5 zespołów było z naszego miasta co wraz z sekcjami klubu MKSR Pyskowice w piłce siatkowej daję ponad 100 osobową grupę zainteresowaną tą piękną i modną dyscypliną sportu – skomentował Marek Witek prezes MKSR, gracz „Alternatywy”.
Burmistrz miasta Wacław Kęska wraz ze swoim zastępcą Wiesławem Leszczyńskim dopingowali zawodników z trybun.

Na zakończenie turnieju czterem zwycięskim drużynom wręczyli okazałe puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Radę Miejską w Pyskowicach, burmistrza miasta oraz zarząd klubu.