Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Twórcze podwórka

(jh)
Dzieci ze świetlicy „Bratki”.  W pióropuszu wykonanym z długopisów siedzi wolontariusz Krzysztof Karbowiak.
Dzieci ze świetlicy „Bratki”. W pióropuszu wykonanym z długopisów siedzi wolontariusz Krzysztof Karbowiak.
Twórcze podwórka - to nazwa niekonwencjonalnych zabaw dla dzieci odbywających się raz w tygodniu i prowadzonych przez wolontariuszy Centrum Inicjatyw Społecznych.

Twórcze podwórka - to nazwa niekonwencjonalnych zabaw dla dzieci odbywających się raz w tygodniu i prowadzonych przez wolontariuszy Centrum Inicjatyw Społecznych. W czasie roku szkolnego w czterech świetlicach prowadzą oni program "Makgajwer". Teraz wyszli z nim w "teren" na podwórka dzielnic, gdzie mało które dziecko ma szansę wyjechać na wakacje.

- To działanie bazujące, podobnie jak i cały program na spontaniczności. Wiemy, więc, że wolontariusze zajrzą, jak w każdą środę, na jedno z podwórek, ale wszystko odbywa się na zasadzie, że wybieramy sobie jedno z nich, ogłaszamy że za chwilę będzie się sporo działo i dzieciaki na zasadzie poczty pantoflowej niosą tę informację wśród swoich kolegów. Frekwencja jest zawsze spora. Chętnie za to przygarniemy młodych ludzi gotowych spróbować swoich sił jako wolontariusze. Liczymy, że wniosą do programu nowe pomysły. Można się kontaktować pod numerem 0-32 237-28-81 - mówi Joanna Sarre, wiceprezes Centrum Inicjatyw Społecznych.

Jak podkreśla Joanna Sarre, charakter zabaw zależy od wieku podopiecznych. Mają one jednak mieć trwały wymiar. Dzieciom wręczane są więc np. aparaty fotograficzne i maluchy uczą się fotografowania. Następna w kolejności jest wystawa ich prac. Wolontariusze proponują dzieciom z podwórek również warsztaty teatralne.

Wolontariusze realizujący "Makgajwera" oraz jedna ze świetlic zakwalifikowały się w tym roku na konkurs projektów realizowanych w ramach programu, a odbywający się w Stanach Zjednoczonych. W USA dzieci ze świetlicy "Bratki" opowiedziały życiorys twórcy pałacu w Baranowie Sandomierskim. Historia ta została opowiedziana z punktu widzenia... ceglanego muru okalającego obiekt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto