Tygodniowy przegląd prasy (Gliwice, 13.12-19.12.2020), poznaj najważniejsze informacje z Gliwic

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gliwic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gliwic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gliwic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.12 a 19.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Spowiedź przed świętami - jak powinna wyglądać w czasie pandemii? Sprawdź nowe grzechy w kościele”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Gliwice od 13.12 do 19.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Spowiedź przed świętami - jak powinna wyglądać w czasie pandemii? Sprawdź nowe grzechy w kościele

Przed świętami Bożego Narodzenia katolicy tradycyjnie tłumnie wybierają się do spowiedzi, aby podczas uroczystych mszy świętych móc przystąpić do komunii świętej. A jak spowiedź powinna wyglądać w czasie pandemii? W galerii sprawdzisz również nowe grzechy - kliknij w galerię.

📢 Zobacz, kto otrzyma Czternastą Emeryturę. Pojawiła się wstępna data wypłaty. Dla kogo 14. emerytura? [20.12.20]

  1. emerytura - wiemy ile wyniesie! Informacje na temat dodatkowej emerytury interesują z pewnością wszystkie osoby, które pobierają do świadczenie. Wiemy już, ile będzie wynosić 14. emerytura. Komu będzie ona przysługiwać i kiedy zostanie wypłacona? Sprawdź najważniejsze informacje.

📢 Nie tylko program 500 plus. Takie świadczenia można dostać na dziecko w 2021 roku! [lista]

Wychowanie dziecka to ogromne koszty. Państwo wspiera rodziców w tej kwestii odciążając domowe budżety. Jak się okazuje 500 plus to nie jedyne świadczenie, jakie możemy otrzymać na dziecko. Zobaczcie jakie pieniądze w 2021 roku będzie można dostać na dziecko.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 13.12-19.12.2020 Gliwice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gliwicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kwarantanna narodowa w Polsce? A co na to internauci? Zobacz te MEMY!

Polska. To kolejne obostrzenia, które rząd wprowadza w związku z pandemią koronawirusa. Mają obowiązywać od 28 grudnia do 17 styczna. Na co nowego należy być przygotowanym? W sylwestra pojawi się m.in. godzina policyjna, zamknięte zostaną galerie handlowe, stoki narciarskie, czy obiekty sportowe z wyłączeniem zawodowego uprawiania sportu. Co na to internauci? Mają memy komentujące nową rzeczywistość i mówią: "rząd po raz trzeci chce pokonać koronawirusa". Obejrzyj najlepsze w galerii zdjęć.

📢 Lockdown w Śląskiem? W tych miastach, sytuacja jest najtrudniejsza. Zobacz WSKAŹNIK zakażeń

Od poniedziałku 28 grudnia 2020 wchodzą w życie nowe restrykcje, które mają nas uchronić przed trzecią falą zachorowań. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział wprost: "Będzie kwarantanna narodowa".

📢 Night Club Go Go pod Częstochową - teraz opuszczony. Dawne miejsce grzechu i rozpusty... dzisiaj odstrasza [ZDJĘCIA]

Różowy budynek, do niedawna ozdobiony króliczkiem, stojący w Sośnicy (dzielnica Woźnik, pow. lubliniecki w woj. śląskim) na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 789 i 908 zna chyba większość mieszkańców województwa śląskiego. Każda osoba, która podróżowała przez powiaty lubliniecki i tarnogórski, musiała zwrócić uwagę na oryginalną budowlę, w której kiedyś mieścił się w nim Night Club Go Go Sistars. O tym, kto bawił się w tym miejscu grzechu i rozpusty, krążą legendy, mimo że lokal funkcjonował zaledwie kilkanaście miesięcy. Jak obecnie wygląda opuszczony night club? Jeszcze kilkanaście miesięcy temu można było to lepiej zobaczyć na zdjęciach Eksploratorów z Katowic. My odwiedziliśmy to miejsce w czwartek, 17 grudnia. Budynek w ostatnim czasie został jeszcze bardziej zniszczony. Zobacz zdjęcia, kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Na Politechnice Śląskiej powstał mobilny robot do odkażania. Zdezynfekuje np. plac zabaw

Na zajęciach Studenckiego Koła Naukowego AI-Meth Politechniki Śląskiej w Gliwicach powstał prototyp mobilnego robota dezynfekującego. Urządzenie może mieć wiele zastosowań. Jest w stanie zdezynfekować plac zabaw, przystanek autobusowy czy siłownię pod chmurką. Przetransportuje też niebezpieczne obiekty, albo dostarczy paczkę z jedzeniem do ośrodka dotkniętego pandemią. Może poruszać się po nierównych nawierzchniach i pracować bez przerwy przez trzy godziny.

📢 Koronawirus - śmiertelność wciąż wysoka. Zmarło blisko 500 osób w Polsce. Gdzie w Śląskiem jest najwięcej nowych zakażeń?

Koronawirus w woj. śląskim. Ponad 11 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce i 483 zgony związane z COVID-19 - to najnowsze dane z sobotniego raportu Ministerstwa Zdrowia, z 19 grudnia. W województwie śląskim odnotowano 803 infekcje.

📢 Godzina policyjna w sylwestra. Co dokładnie czeka nas podczas kwarantanny narodowej?

Koronawirus. Od 28 grudnia do 17 stycznia na terenie całej Polski będzie obowiązywał kolejny lockdown. Oczywiście rząd Prawa i Sprawiedliwości unika tego słowa, nazywając nowe restrykcje związane z COVID-19 narodową kwarantanną. Czytaj więcej, kliknij w "Zobacz galerię.

📢 Gliwice: Zabrał telefon osobie z niepełnosprawnością. Szuka go policja. Znacie go?

Komisariat III Policji w Gliwicach prowadzi czynności śledcze dotyczące rozboju mniejszej wagi, gdzie pokrzywdzonym była osoba nieporadna z uwagi na swoją niepełnosprawność. Do zdarzenia doszło 30 września 2020 r. w Gliwicach w centrum miasta. Sprawca zabrał pokrzywdzonemu z ręki telefon, po czym zagroził, że jak komuś powie, to go pobije.

📢 Koronawirus nie odpuszcza. Zmarło ponad 400 osób w Polsce. Gdzie w Śląskiem jest najwięcej nowych zakażeń?

Koronawirus na Śląsku. Ponad 11 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce i kolejnych 426 zgonów związanych z COVID-19 - to najnowsze dane z codziennego raportu Ministerstwa Zdrowia. W województwie śląskim odnotowano kolejnych 918 infekcji.

📢 Prawda o kobiecym ciele na zdjęciach. Coraz częściej pokazujemy jego naturalne piękno. Koniec z opresyjnymi wzorcami?

Kobieta nie jest istotą wynurzoną z morskiej piany, niczym Wenus na obrazie Sandro Botticellego. Kobieta jest człowiekiem, co oznacza, że ma ludzkie ciało - ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Jak naprawdę wygląda kobiece ciało - bez codziennej depilacji, warstwy makijażu i wyszczuplającej bielizny? Naturalny wizerunek powoli przebija się do świadomości społecznej, sprzeciwiając się stereotypom i mitowi urody. Zobacz zdjęcia.

📢 Świąteczna gorączka zakupów przed wojną i w czasach PRL-u. Gdzie robiliśmy zakupy? Jak wyglądały choinki?

Jak niegdyś wyglądały przygotowania do świąt i zakupy? Na zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego widać, jak mieszkańcy kraju spieszą się, by zdążyć na czas z przygotowaniem świąt. Jeszcze przed II wojną w sklepach i na targach można było przebierać w towarach, później w czasach PRL-u różnie z tym bywało, czasem na półkach sklepowych nie było prawie nic, a święta i tak się jakoś udawały. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Czeka nas Kwarantanna narodowa! Zamknięte będą hotele, stoki, galerie handlowe...

Koronawirus. Nieczynne hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe. W Sylwestra mamy zakaz wychodzenia z domu, nie będzie też wyjazdów na ferie. Rząd ogłosił wprowadzenie narodowej kwarantanny, która ma potrwać od 28 grudnia do 17 stycznia włącznie.

📢 Tego nie wolno robić w bloku! Przeczytaj to! Sprawdź zakazy obowiązujące we własnym mieszkaniu

Teoretycznie, jeżeli dysponujesz własnym mieszkaniem własnościowym... to czy możesz w nim robić niemal wszystko? O nie, nic bardziej mylnego! Jest szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus: 11 953 przypadki w Polsce. W Śląskiem 964 nowe zachorowania. Zmarło ponad 400 zakażonych

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia 17 grudnia poinformowało o 11 953 nowych przypadkach zakażenia. Niestety, podano również informację o śmierci kolejnych 431 osób. W woj. śląskim odnotowano 964 zakażenia. Skąd są chorzy? W galerii znajdziecie informację o nowych zakażeniach w miastach województwa śląskiego.

📢 Oto 15 znanych sklepów, które bezpowrotnie zniknęły z Polski [GALERIA] 17.12.2020

Złote lata 90. były w Polsce okresem, w którym nowe sklepy, hiper i supermarkety rosły jak grzyby po deszczu. Dawniej robiliśmy zakupy w Albercie, Billi czy dyskontach sieci Plus. Niestety, nie wszystkim na polskim rynku się powiodło. Oto sklepy, które bezpowrotnie zniknęły z naszego kraju. Pamiętacie je jeszcze?

📢 Ranking warunków mieszkaniowych w Śląskiem. Gdzie żyje się najlepiej?

Gdzie w Śląskiem żyje się najlepiej? Serwis rynekpierowtny.pl przygotował ranking warunków mieszkaniowych. Pod uwagę brał miasta liczące ponad 20 tys. mieszkańców. Sprawdziliśmy, które miejscowości z woj. śląskiego uplasowały się najwyżej. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ" i sprawdź.

📢 Przed nami nowe obostrzenia? Rząd ma wprowadzić zakazy w sklepach i hotelach po świętach

Koronawirus w Polsce. Kto liczył na złagodzenia obostrzeń po świętach, ten może się rozczarować. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, rząd rozważa wprowadzenie nowych restrykcji. Miałyby dotyczyć handlu i branży hotelarskiej. Czego możemy się spodziewać?

📢 Policja w Gliwicach przesłuchała 19-letnią uczestniczkę strajku kobiet. Zarzuca jej zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia

W środę 16 grudnia, kilkadziesiąt osób zebrało się pod Komendą Miejską Policji w Gliwicach, aby wesprzeć przesłuchiwaną 19-letnią Wiktorię Bartosiewicz. Mundurowi zarzucili dziewczynie zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia w swoim mieście. - Odmówiłam składania zeznań. Nasze strajki mają charakter spontaniczny i nie posiadają organizatorów. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń - mówi gliwiczanka.

ZOBACZ KONIECZNIE

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie