Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Knurowie powstaje nowa fabryka. To pierwsza (i długo wyczekiwana) inwestycja na terenie strefy ekonomicznej

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Pracę znajdzie tu ponad 200 osób
Pracę znajdzie tu ponad 200 osób Facebook.com, Knurów - zawsze po drodze
KNURÓW. Z każdym tygodniem widać postępy na placu budowy, gdzie powstaje nowa fabryka w Knurowie. Nowy zakład, w którym znajdzie pracę ponad 200 osób, powstanie na terenie strefy ekonomicznej, mieszczącej się nieopodal granicy z Gliwicami. Nowy zakład grupy Fortaco zlokalizowany w Knurowie, ma zostać uruchomiony w połowie przyszłego roku.

Nowa fabryka w Knurowie pnie się w górę

Fabryka rośnie w oczach. Tak o nowej inwestycji, która powstaje w Knurowie mówią władze miasta. To z pewnością jedna z ważniejszych i długo wyczekiwanych inwestycji, po wcześniejszych zapowiedziach i niepowodzeniach w poszukiwaniu inwestora. Tym razem się udało i z każdym tygodniem widać postępy dotyczące prac budowlanych.

- Od kilkunastu tygodni trwają bardzo zaawansowane prace na terenach inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., w rejonie ronda Cztery Pory Roku w Knurowie. Zarys nowych hal produkcyjnych widać już gołym okiem z okolicznych ulic miasta - informują władze Knurowa.

Nowoczesna fabryka powstaje w Knurowie

Budowa nowego zakładu rozpoczęła się na początku października. W listopadzie, wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję.

- Zakład produkcyjny zlokalizowany w Knurowie będzie miał strategiczne znaczenie dla dalszego wsparcia naszych klientów poprzez zaoferowanie dodatkowych zdolności produkcyjnych oraz bezprecedensowej wydajności opartej na wysokim stopniu automatyzacji i efektywności operacyjnej" - mówił Lars Hellberg, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Fortaco.

W ramach inwestycji powstaje hala produkcyjna o powierzchni ponad 34 tys. m2. Grupa Fortaco, która buduje w tym miejscu nowoczesny park maszynowy, to wiodący dostawca komponentów dla przemysłu ciężkiego i morskiego, specjalizujący się w rozwiązaniach zeroemisyjnych, modułach i kabinach pojazdów oraz wyrobach stalowych. Pracę ma tu znaleźć ponad 200 osób.

- Buduje się zakład, który w połowie przyszłego roku rozpocznie produkcję i zatrudni około 250 pracowników. [...] Cieszymy się z tego powodu, że po pierwsze jest to produkcja, po drugie firma jest znana na całym świecie, stosuje najnowsze technologie, a zatem nie ma mowy o jakiejkolwiek uciążliwości - mówił przed kilkoma tygodniami prezydent Knurowa Adam Rams.

Działalność Grupy Fortaco w zakresie produkcji komponentów stalowych obejmują nowoczesne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt zakłady produkcyjne zlokalizowanie w Finlandii, Estonii, Polsce, na Węgrzech i w Serbii, oferujące swoje możliwości produkcyjne, projektowanie i inżynierię oraz usługi posprzedażne wiodącym klientom OEM na całym świecie.

Knurów przygotuje kolejne tereny inwestycyjne

Budowa fabryki Fortaco nie zamyka jednak planów Knurowa na kolejne inwestycje. We wrześniu informowaliśmy, że modernizacja i budowa infrastruktury w rejonie ulic 26-Stycznia i Szpitalnej, ma zachęcić kolejnych inwestorów. Miasto pozyskało na ten cel 21 mln 560 tys. zł w ramach siódmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

- Środki te zostaną przeznaczone na uzbrojenie dużego obszaru inwestycyjnego. Umożliwi to odpowiednie przygotowanie strefy inwestycyjnej, tak by inwestorzy w niedalekiej przyszłości mogli zainwestować kolejne środki na rozwój miasta Knurowa - mówił w październiku Jarosław Wieczorek, ówczesny wojewoda śląski, który odwiedził plac budowy w Knurowie.

Jak zaznaczał z kolei prezydent Knurowa, tereny inwestycyjne znajdujące się przy ulicach 26-stycznia i Szpitalnej, są szansą na dalszy rozwój Knurowa i nowe miejsca pracy.

- Mamy w Knurowie dwie kopalnie, ale i mamy na uwadze dekarbonizację, która mam nadzieję przebiegnie bardzo łagodnie. Dlatego szansą dla Knurowa są właśnie te tereny i nowe zakłady pracy - wskazywał prezydent Rams.

Pracę znajdzie tu ponad 200 osób

W Knurowie powstaje nowa fabryka. To pierwsza (i długo wycze...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto