Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wariacje na temat jajka

(maki)
Klaudia Swoboda zasiada do kraszenia jaj z całą rodziną. Córka Żaneta także sięgała już po najwyższe laury.
Klaudia Swoboda zasiada do kraszenia jaj z całą rodziną. Córka Żaneta także sięgała już po najwyższe laury.
Klaudia Swoboda ze Świbia zasiada do kraszenia jaj praktycznie niedługo po Bożym Narodzeniu. Żartuje tak, jednak jest w tym wiele prawdy. Trzeba bowiem wymyślić nowe wzory, nowe barwienie, wybrać najlepszą metodę.

Klaudia Swoboda ze Świbia zasiada do kraszenia jaj praktycznie niedługo po Bożym Narodzeniu. Żartuje tak, jednak jest w tym wiele prawdy. Trzeba bowiem wymyślić nowe wzory, nowe barwienie, wybrać najlepszą metodę. Pani Klaudia podpatrywała babcię, dzisiaj razem z nią kultywują tę wspaniałą tradycję córki i syn. I także mają już na swym koncie nagrody i wyróżnienia. Ona sama jest prawie bezkonkurencyjna. Przekonali się o tym wszyscy, którzy zaglądali jej przez ramię, gdy zgrabnie ryła misterne wzorki na barwnych jajkach różnych gatunków ptaków.

W "technice rytowniczej" pierwszą nagrodę zdobyli ex aequo Klaudia Swoboda ze Świbia i równie wspaniały w kroszonkarskim fachu gliwiczanin Leszek Dylus. Obecność w finale tej dwójki artystów to już tradycja. Każdego roku zachwycają zarówno jurorów, jak i publiczność. Fakt, że otrzymali nagrodę równorzędną, także świadczy o niezwykle wyrównanym poziomie i wielkich trudnościach, przed którymi stawiają jurorów.

Drugie miejsce przyznano Adrianowi Balcerowi (Gliwice), a trzecie - Urszuli Skowron (Sieroty) i Wandzie Klytta (Rudno). W "technice malowania woskiem" najwyższe noty otrzymały prace częstochowianina Arkadiusza Belicy. Co ciekawe, żaden z potencjalnych kandydatów nie zajął w tej kategorii drugiej lokaty. Trzecia - równorzędna - przypadła jednak Teresie Mańkowskiej z Mikołowa i Edwardowi Kandorze z Gliwic.

W "technikach mieszanych" triumfowała gliwiczanka Olga Paleczna. Drugie miejsce wywalczyła Leokadia Mika (Radlin), a trzecie - Aniela Jaworska (Gostyń). Wśród indywidualnych prac dzieci najwyżej sklasyfikowano kraszanki wykonane przez Macieja Rosołowskiego (grupa wiekowa do 11 lat) i Krystynę Dollę (grupa od 12 do 17 lat). W kategorii prac zespołowych dwie równorzędne nagrody otrzymali: uczniowie Gimnazjum Specjalnego nr 41 w Zabrzu oraz klasy I b i I e z II LO w Gliwicach.

Nagrodę prezydenta Gliwic przyznano gliwiczance Marzenie Kuchcik, natomiast nagrodę starosty ziemskiego powiatu gliwickiego - Ewie Szejce z Rzeczyc oraz Joannie i Józefowi Urbanikom z Gierałtowic. Dodać warto, że Leszek Młynarczyk z Pawłowic uzyskał nagrodę, ufundowaną przez ks. biskupa Diecezji Gliwickiej. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w Willi Caro do 23 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto