Wycieczka rowerowa z "Metamorfozami". Poznajcie gliwickie ciekawostki

Redakcja
Na wycieczkę zaprasza Marek Klimurczyk z gliwickich "Metamorfoz", czeka na Państwa w sobotę, 12 września przy ul. Toszeckiej 101, koło biurowca Kopernik
Na wycieczkę zaprasza Marek Klimurczyk z gliwickich "Metamorfoz", czeka na Państwa w sobotę, 12 września przy ul. Toszeckiej 101, koło biurowca Kopernik FB/Marek Klimurczyk
Wycieczka rowerowa z "Metamorfozami" po Gliwicach to doskonała propozycja na sobotnią, rodzinną wyprawę. To będzie rekreacja, ale także spotkanie z historią miasta. Przewodnikiem będzie Marek Klimurczyk.

Marek Klimurczyk ze Stowarzyszenia na Rzecz Dziedzictwa Kulturowego Gliwic ”Gliwickie Metamorfozy“ zaprasza w najbliższą sobotę na przejażdżkę rowerami po Gliwicach w ramach ”Babiego Lata z Mefamorfozami 2020“.

- Robimy objazd Gliwic. Pojedziemy w bardzo spokojnym tempie, dla każdego - mówi Marek Klimurczyk. Co obejrzymy po drodze? Będzie to kontynuacja trasy z ubiegłorocznego ”Lata z Metamorfozami“, wówczas przeszliśmy trasę rzeźb i pomników, poszerzoną wersję tego, co wydało muzeum w ramach ”Wycieczek z Wędrowcem“ (to autorska trasa Marka Klimurczyka).

- W tym roku pokażę jeszcze więcej - obiecuje Marek Klimurczyk. - M.in. poniemieckie pomniki pierwszej wojny światowej, które zostały w Gliwicach i której to trasy nie da się obejść na piechotę, bo są rozproszone. Dlatego właśnie wymyśliliśmy wycieczkę rowerową. Jak zapewnia Marek Klimurczyk, to wycieczka praktycznie dla każdego, nieforsowna przejażdżka. Będzie bezpiecznie, pojedziemy w rozproszeniu i nie będziemy wchodzić do żadnych zamkniętych pomieszczeń. Cała trasa pełna ciekawych miejsc i pasjonującej wiedzy pana Marka.

- Start o godz. 9., 12 września - mówi Marek Klimurczyk. - Wyruszymy z ulicy Toszeckiej 101, z parkingu pod Centrum Biurowym Kopernik. Tam będzie pierwsza rzeźba do obejrzenia. Potem pojedziemy wzdłuż Lasu Łabędzkiego, do Żernik, zahaczymy o Szobiszowice, Zatorze, Cmentarz Lipowy, później Szobiszowice centrum i dość długa przerwa tam będzie, gdzie porozmawiamy o rzeźbach, rzeźbiarzach i ich... przypadłościach. Potem przed nami Cmentarz Centralny, Stare Gliwice. Potem malownicza trasa polami do Ostropy, Wójtowej Wsi, stamtąd w okolice placu Grunwaldzkiego. I tam zakończymy w okolicach kina Jutrzenka - mówi Marek Klimurczyk.

Na wycieczkę zaprasza Marek Klimurczyk, czeka na Państwa w sobotę, 12 września, o godz. 9. przy ul. Toszeckiej 101, koło biurowca Kopernik
Przejażdżka z "Metamorfozami" jest bezpłatna.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie