Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdobądź nowego, wiernego towarzysza wśród psich seniorów z Gliwic! Przejrzyj galerię ZDJĘĆ i zobacz, które psy czekają na kochający dom

Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
"Mamuśka jest nasza i tylko nasza ale pokazujemy Wam ją żebyście nam trochę pozazdrościli. Mamuśka jest wyjątkowo inteligentna i sprytna. Jest też niezwykle łagodna i zabieramy ją do szkół i przedszkoli od których otrzymaliśmy zaproszenie. Mamuśka gościła nawet w żłobku a maluszki były zachwycone. Ciekawostkę stanowi fakt, że Mamuśka sama przyszła do Schroniska, po prostu pewnego dnia stanęła pod bramą i czekała aż ją wpuścimy do środka. I tak została z nami."
"Mamuśka jest nasza i tylko nasza ale pokazujemy Wam ją żebyście nam trochę pozazdrościli. Mamuśka jest wyjątkowo inteligentna i sprytna. Jest też niezwykle łagodna i zabieramy ją do szkół i przedszkoli od których otrzymaliśmy zaproszenie. Mamuśka gościła nawet w żłobku a maluszki były zachwycone. Ciekawostkę stanowi fakt, że Mamuśka sama przyszła do Schroniska, po prostu pewnego dnia stanęła pod bramą i czekała aż ją wpuścimy do środka. I tak została z nami." Schronisko dla zwierząt w Gliwicach
Pokochaj i przygarnij psiego seniora! Daj mu szansę na spokojne i godne starzenie się w miłości i trosce. W zamian otrzymasz wierność, miłość bezgraniczną i niezastąpioną więź, która trwać będzie przez lata. Przygarnij psiego seniora i zyskaj przyjaciela na całe życie. W Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach na nowy dom czeka wiele czworonogów. Może wśród nich znajdziesz swojego futrzanego najlepszego przyjaciela?

Nie kupuj, adoptuj psiego seniora! Odda Ci całe swoje serce

Nie kupuj, adoptuj. Schroniska dla zwierząt pełne są psów i kotów, czekających na swojego człowieka i bezpieczny dom. Im starsze zwierzę, tym mniejsza szansa na adopcję. Dlatego dziś chcemy opowiedzieć Ci, dlaczego warto adoptować właśnie psiego seniora.

Starsze czworonogi często trafiają do schronisk z różnych powodów - ze względu na zmiany życiowe ich poprzednich właścicieli, utratę zdolności do opieki nad nimi lub po prostu z powodu upływu czasu. Wielu z nich spędziło większość swojego życia w domu, mając bliski kontakt z człowiekiem, więc przechodząc do schroniska, muszą zmierzyć się z uczuciem samotności i dezorientacji.

Psi seniorzy ze schroniska w Gliwicach. Może wśród nich skrywa się Twój przyszły najlepszy przyjaciel? Zobacz:

Adoptując psiego seniora, dajesz mu drugą szansę na szczęśliwe życie. To właśnie starsze psy najbardziej potrzebują naszej troski i wsparcia. Ich pokora, mądrość i spokój są prawdziwym skarbem. Dając seniorowi nowy dom, dajesz mu też szansę na godne starzenie się w ciepłym i kochającym środowisku.

Psi seniorzy mają już ukształtowaną osobowość i często nie wymagają takiej intensywnej uwagi i wysiłku jak młodsze psy. Są spokojniejsi, bardziej zrównoważeni i gotowi oddać swoje serce w pełni.

W zamian oferują niezrównaną lojalność, bezwarunkową miłość i nieskończoną wdzięczność. Ich obecność jest darem, który wypełnia życie ciepłem i radością.

Schronisko dla zwierząt w Gliwicach. Jak można pomóc zwierzakom?

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach, którym zarządza Miejski Zarząd Usług Komunalnych, znajduje się na obrzeżach miasta, przy ulicy Wschodniej w Sośnicy. Powstało i zostało oddane do użytku w roku 1996.

Przed tym czasem, bezdomne zwierzęta były umieszczane w schronisku przy ulicy Nadrzecznej, na terenie działek ogrodowych w okolicy Cmentarza Centralnego i Hipermarketu Arena. To miejsce istniało od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

- Obecnie w Schronisku w Sośnicy przebywa około 60 psów i 60 kotów oraz gołębie, którymi przez cała dobę opiekuje się piętnastu pracowników z dużym doświadczeniem w opiece nad zwierzętami. Co roku do Schroniska przyjmowanych jest około 1000 zwierząt. Dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy oraz prowadzonym akcjom adopcyjnym, prawie tyle samo zwierząt zostaje wydanych ze Schroniska (znajdują nowe domy i wracają do właścicieli). Schronisko prowadzi szeroko zakrojoną politykę sterylizacji i kastracji zwierząt bezdomnych, mającą na celu ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania się psów i kotów. - czytamy na stronie internetowej Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach.

W Schronisku dla Zwierząt funkcjonuje program o nazwie "Lira", który ma na celu szkolenie psów w podstawowym posłuszeństwie, aby zwiększyć ich szanse na adopcję.

Dodatkowo, schronisko nawiązało współpracę z grupą oddanych wolontariuszy, którzy angażują się w pielęgnowanie zwierząt i regularne wyprowadzanie ich na spacery.

- Darowizny rzeczowe to dla Schroniska bardzo skuteczna pomoc. Do Schroniska można przynieść gotową karmę w puszkach o wysokiej zawartości mięsa (40-60 %) - najlepiej dla szczeniąt i kociąt. Przydatna jest również sucha karma dla kotów oraż żwirek w każdej postaci. Chętnie przyjmiemy też ryż i makaron, oraz podkłady higieniczne, ścierki, ręczniki, koce, legowiska, transporterki, smycze, obroże na dziurki, szelki dla psów typu Guard. Przydatne są również środki do zakraplania na pchełki i kleszcze - przekazuje gliwickie schronisko.

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach oferuje wsparcie i informacje dotyczące adopcji psiego seniora. Pracownicy i wolontariusze są gotowi pomóc Ci znaleźć idealnego towarzysza, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom i potrzebom.

Jak adoptować zwierzę ze schroniska?

Adoptowanie psa ze schroniska to wspaniała decyzja, która może odmienić życie Twoje i zwierzęcia. Pamiętaj jednak, że to też wielka odpowiedzialność. Bądź gotowy na poświęcenie czasu, uwagi i troski, jakiej potrzebuje nowy członek rodziny. Adoptowany pies będzie Ci wdzięczny za nowy dom, troskę i miłość i z pewnością odda Ci całe swoje serce.

Oto kilka kroków, które warto podjąć, aby przystąpić do procesu adopcji psa:

  1. Badanie: Przede wszystkim przeprowadź badanie schronisk w Twojej okolicy. Szukaj schronisk dla zwierząt w pobliżu, które prowadzą program adopcyjny. Możesz znaleźć informacje na ich stronach internetowych lub skontaktować się bezpośrednio z personelem schroniska.
  2. Wizyta w schronisku: Zorganizuj wizytę w wybranym schronisku. To dobry moment, aby zobaczyć warunki, w jakich przebywają zwierzęta, porozmawiać z personelem i zapytać o dostępne psy do adopcji. Zwróć uwagę na potrzeby i charakter psów, aby znaleźć odpowiedniego towarzysza dla siebie.
  3. Wypełnij aplikację: Zwykle schroniska wymagają wypełnienia aplikacji adopcyjnej. Wypełnij formularz dokładnie, podając informacje o swoim stylu życia, doświadczeniach z psami oraz preferencjach dotyczących rasy, wieku i rozmiaru psa.
  4. Przeprowadź rozmowę kwalifikacyjną: Często schroniska przeprowadzają rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnymi adoptującymi. Mogą zadawać pytania dotyczące Twojego doświadczenia z psami, planów dotyczących opieki nad psem oraz warunków, w jakich pies będzie przebywał.
  5. Wizyta adaptacyjna: W niektórych przypadkach schroniska mogą zasugerować wizytę adaptacyjną, podczas której możesz spędzić trochę czasu z wybranym psem, aby sprawdzić, czy jest to odpowiednie dopasowanie.
  6. Podpisanie umowy adopcyjnej: Jeśli spełnisz wymagania schroniska i wszystko przebiegnie pomyślnie, zostanie podpisana umowa adopcyjna. Dokument ten określa prawa i obowiązki zarówno adoptującego, jak i schroniska.

Po adopcji psa ze schroniska, ważne jest, aby dać mu czas na adaptację i nawiązanie więzi. Zapewnij mu odpowiednią opiekę, miłość i cierpliwość, aby poczuł się bezpieczny i kochany w nowym domu.

Te psy czekają na nowy dom. Może wypatrzysz wśród nich swojego najlepszego przyjaciela? Zobacz zdjęcia

Każdy psi senior w schronisku ma swoją unikalną historię i osobowość. Niektóre z nich trafiły tam z powodu zmian w życiu swoich poprzednich właścicieli, inne zostały porzucone w podeszłym wieku. Wszystkie je łączy jednak jedna cecha - pragną znaleźć dom, w którym będą mogły spędzić swoje ostatnie lata, otoczone troską i miłością.

Może to właśnie Ty otworzysz serce i dom na psiego seniora?

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto