Judocy AZS nie dali powalczyć zawodnikom innych klubów

(wag)
Do czołowych judoków w mieście nad Kłodnicą należy również Ignacy Rudawiec (z lewej). WOJCIECH BARAN
Z udziałem ponad setki zawodników z klubów polskich i czeskich rozegrany został Międzynarodowy Turniej Judo Juniorów Młodszych i Młodzików o puchar prezydenta Gliwic.

Z udziałem ponad setki zawodników z klubów polskich i czeskich rozegrany został Międzynarodowy Turniej Judo Juniorów Młodszych i Młodzików o puchar prezydenta Gliwic. Gospodarze, judocy Akademickiego Związku Sportowego, odnieśli w imprezie spory sukces zdobywając medale z najcenniejszego kruszcu.

Wśród młodzików w wadze 43 kilogramy triumfował Zygmunt Kulczyna, a czwarte miejsce (brązowy medal) przypadło Maciejowi Golańskiemu. Złoto wywalczył również Maciej Wojtaszek (38 kg), a srebro i brąz w tej wadze również zdobyli gliwiczanie: Paweł Golański i Szymon Pawłowski. Złoci medaliści gliwickich zawodów to jeszcze Jakub Malczewski (46 kg), Krzysztof Mazur (50 kg), Tomasz Kluk (55 kg) Marcin Niedzielski (66 kg) i Marcin Kłopotowski (plus 60 kg).

Akademicy udanie startowali również w starszej kategorii wiekowej juniorów młodszych. Tutaj wywalczyli trzy złote krążki, które zawisły na piersiach Tomasza Kempki (46 kg), Macieja Naworskiego (60 kg), Aleksandra Kowalskiego (81 kg). Dobra postawa judoków na tatami sprawiła, że AZS wygrał rywalizację drużynową wyprzedzając Czarnych Bytom, MOSiR Mysłowice i Polonię Rybnik.

Ekipa AZS w składzie Adrian Bielaszka, Michał Warth, Sebastian Laskowski, Bronisław Wołkowicz, Wincenty Kender, Marek Głodek, Ireneusz Kwieciński wywalczyła złoty medal w Międzynarodowym Drużynowym Turnieju Judo Seniorów o puchar prezesa tego klubu. Gospodarze po zaciętych bojach wyprzedzili Polonię Rybnik oraz niemiecki zespół PSV Bonn.

Z udziałem 237 zawodników z 32 klubów odbyły się w Gliwicach eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików. W kategorii wagowej 60 kilogramów zwyciężył Marcin Niedzielski, a w kategorii + 81 kilogramów triumfował Krzysztof Tytkowski.

W ośrodku sportu Politechniki Śląskiej rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek, w których akademicy, mimo nieobecności na matach trzech czołowych swoich zawodników, członków kadry narodowej będących w tym samym czasie na zawodach w Niemczech, zdobyli jedenaście medali co dało im pierwsze miejsce zespołowo. Juniorki wywalczyły siedem krążków zajmując w punktacji klubowej trzecie miejsce. Złote medale przypadły Wojciechowi i Jakubowi Jaworskim oraz Lidii Radwańskiej. Srebrne krążki zawisły na piersiach Michała Gajewskiego, Michała Wartha, Grzegorza Romanowa, Marty Herneckiej, Agnieszki Kluk i Alicji Karwackiej, a brąz w tych zawodach wywalczyli m.in.: Marcin Mazur, Adrian Bielaszka, Jakub Dobrowolski, Paweł Pietrzycki, Izabela Herdzik i Katarzyna Nachaczewska.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny