18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Knurowski szpital wzbogaca swoją ofertę. Ma być lepiej i nowocześniej

Artykuł sponsorowany
Oferta knurowskiej placówki stale się wzbogaca, przybywa także nowoczesnego sprzętu. Odczuwają to pacjenci wszystkich oddziałów, a także chętni do wykonania tu np. badań endoskopowych, rezonansu, czy RTG.

W Knurowie rodzą nie tylko mieszkanki miasta. Nie cierpieć podczas porodu? To dla wielu pań marzenie. Te, które już rodziły, nieraz przez całe życie wspominają przykre doznania związane z tym ważnym, życiowym wydarzeniem. Jak przekonują w Szpitalu w Knurowie - można inaczej.

W tej placówce praktycznie każda pacjentka może mieć wykonane na życzenie znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych.

Bardzo istotne w tym jest również to, że znieczulenia te są wykonywane przez lekarzy anestezjologów za darmo. Kobieta musi być tylko ubezpieczona w NFZ lub też w innym kraju Unii Europejskiej.

Opieka nad ciężarną kobietą ma być jedną z najważniejszych wizytówek tej placówki. Doposażono oddział położniczo-ginekologiczny nie tylko w nowoczesne USG do badań prenatalnych, ale również w specjalistyczną aparaturę umożliwiającą wykonywanie zabiegów we wnętrzu jamy macicy. Od kilku miesięcy z powodzeniem realizowany jest tu program całkowicie bezbolesnych porodów. Teraz - bezpłatnych.

- Zajmujemy się znoszeniem bólu porodowego kompleksowo, kobieta ma wybór - podkreśla dr Michał Ekkert, prezes knurowskiej placówki. - Z medycznego punktu widzenia nie ma żadnego powodu, aby kobieta cierpiała. Znieczulenie zewnątrzoponowe nie utrudnia akcji porodowej i nie znosi bólów partych.

W knurowskiej placówce specjalizuje się w tym zwłaszcza dr Bogdan Nowiński.

Co może wybrać przyszła mama w knurowskiej placówce? Może mieć znieczulenie zewnątrzoponowe (jeśli nie ma przeciwwskazań), albo też dostać tzw. gaz rozweselacjący (to nowość ostatnich miesięcy), skorzystać z immersji wodnej (w drugiej fazie porodu relaksować się w wodzie), a na koniec - jeśli jest potrzeba nacięcia krocza - to w znieczuleniu miejscowym.

Jak podkreśla dr Ekkert, anestezjolodzy ze Szpitala w Knurowie doskonalili swoje umiejętności w Szpitalu św. Zofii w Warszawie, uważanym za jedną z czołowych placówek w zakresie ginekologii i położnictwa w Polsce. Dzięki tym umiejętnościom oraz współpracy z położną, jak i lekarzem ginekologiem, porody mogą przebiegać w komfortowych warunkach. - Jest to bezpieczne zarówno dla rodzącej kobiety, jak i jej przyszłego dziecka - zapewnia dr Michał Ekkert.

Od szpital stycznia posiada zakontraktowany przez NFZ pełno profilowy oddział onkologii klinicznej. - W ramach oddziału prowadzimy diagnostykę i leczenie większości chorób nowotworowych naszych pacjentów. Od 1 lipca 2012 roku Szpital w Knurowie zakontraktował dodatkowo chemioterapię jednodniową oraz chemioterapię skojarzoną. Oznacza to, że pacjenci mogą się leczyć w trybie jednodniowym, jak również w ramach hospitalizacji na oddziale. Są też zakontraktowane programy lekowe w zakresie raka piersi, chłoniaków, glejaków mózgu, i nowotworów przewodu pokarmowego.
O pacjentów dba zespół lekarsko - pielęgniarski w oparciu o wieloletniego specjalistę z Instytutu Onkologii w Gliwicach dba o pacjentów.

Ucyfrowiona została Pracownia RTG i ma nową aparaturę. Poza nowoczesną aparaturą diagnostyczną zainstalowano i wdrożono zintegrowane Systemy Informacji Radiologicznej (RIS) oraz Archiwizacji i Dystrybucji Obrazów (PACS). - Ucyfrowienie to zapisanie zdjęcia RTG pacjenta nie - tak jak dotychczas - na kliszy, ale w postaci danych cyfrowych. Jego największą zaletą jest przede wszystkim znacznie lepsza jakość diagnostyczna badania. Wynik cyfrowy może być dowolnie obrabiany i przetwarzany - umożliwia wykonywanie potrzebnych pomiarów, powiększeń, zmienianie kontrastów itp.

Pozwala też na ograniczenie dawki promieniowania otrzymywanej przez pacjenta, przyśpiesza proces wykonania badania i minimalizuje błędy poprzez możliwość wykonania post-processingu. Teraz dane pacjenta zapisane w formie cyfrowej może być przesyłane do innych jednostek medycznych i ośrodków. Obrazy będą dostępne na wszystkich oddziałach szpitalnych natychmiast po ich uzyskaniu, co pozwoli na szybszą diagnozę i usprawni proces leczenia.

Nowoczesny rezonans? To tutaj

Pracownia rezonansu magnetycznego jest wyspoażona w najnowocześniejszy sprzęt w okolicy.
Rezonansu Magnetycznego typu otwartego.

Badania wykonywane są w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i odpłatnie (ale cena jest konkurencyjna w porównaniu z innymi placówkami). O wysoką jakość badania jak i jego opisu dba wysoko wykwalifikowana kadra lekarzy specjalistów radiologii oraz techników.

Jak tłumaczą nam w knurowskim szpitalu, Pracownia rezonansu magnetycznego wyposażona jest w aparat, który umożliwia wykonanie rezonansu bez wprowadzania pacjenta do wąskiego tunelu, jak to ma miejsce przy urządzeniach innego typu, dzięki czemu idealnie nadaje się do badań osób obawiających się zamkniętych przestrzeni oraz otyłych. Daje wygodny dostęp do osoby poddanej badaniu, co jest istotną informacją dla rodziców małych pacjentów. Przez cały czas mogą oni bowiem towarzyszyć swoim pociechom.

Dzięki specjalnym aplikacjom redukującym zakłócenia wynikające z poruszenia się pacjenta urządzenie skraca czas trwania rezonansu. Wyróżnia się niskim poziomem hałasu .Wykonuje badania: głowy, barku, kręgosłupa odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowo- krzyżowego, miednicy, kolan, bioder.


Zrób endoskopię w Knurowie i nie płać. Wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego, a badanie zrefunduje NFZ!
Pracownia endoskopii w Szpitalu w Knurowie Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatne badania przewodu pokarmowego (panendoskopię oraz kolonoskopię). Wykonają je lekarze specjaliści i wykwalifikowane pielęgniarki. Bardzo krótkie terminy wizyt. Kolonoskopie są wykonywane w znieczuleniu ogólnym.

Chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń:

32 331 92 57 rejestracja
32 331 92 02 centrala
www.szpitalknurow.pl


Szpital w Knurowie Sp. z o.o. zaprasza kobiety w ciąży na bezpłatne badania prenatalne w ramach umowy z NFZ
USG genetyczne, badania biochemiczne, amniopunkcja a to wszystko wykonane przez doświadczonych specjalistów posiadających stosowne certyfikaty.

Jesteś zainteresowana bezpłatnymi badaniami? Więcej informacji znajdziesz:

32 331 92 85 poradnia ginekologiczna
32 331 92 02 centrala
www.szpitalknurow.pl


Pracownia Rezonansu Magnetycznego typu otwartego.
Jedyna taka pracownia na Śląsku. Badania wykonywane w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz odpłatnie w niskich cenach. Komfortowe badanie dla osób z klaustrofobią, dzieci, osób otyłych oraz sportowców.

Szczegółowe informacje pod nr tel:

32 331 93 22 rejestracja
32 331 92 21 pracownia
32 331 92 02 centrala
www.szpitalknurow.pl


Oddział onkologiczny
Szpital w Knurowie posiada zakontraktowany przez NFZ pełnoprofilowy oddział onkologii klinicznej. W jego ramach prowadzi diagnostykę i leczenie większości chorób nowotworowych. Niezależnie od tego, szpital zakontraktował dodatkowo chemioterapię jednodniową oraz chemioterapię skojarzoną. Oznacza to, że pacjenci mogą się leczyć w trybie jednodniowym, jak również w ramach hospitalizacji na oddziale.

Zakontraktowano także programy lekowe w zakresie raka piersi, chłoniaków, glejaków mózgu i nowotworów przewodu pokarmowego. W ten sposób, od programów lekowych przez chemioterapię i oddział onkologiczny, szpital w sposób kompleksowy w ramach NFZ diagnozuje i leczy pacjentów. Leczenie jest przy tym prowadzone w komfortowych warunkach i z pełnym poszanowaniem prywatności, na co pozwalają bardzo dobre warunki lokalowe i wyposażenie oddziału.

O pacjentów dba doskonały zespół lekarsko-pielęgniarski, pracujący w oparciu o kadrę lekarską z Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod nr tel:

Pielęgniarki – 32 331 92 64
Lekarze – 32 331 92 91
Fax – 32 331 92 90
www.szpitalknurow.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto