Mecz Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz. Remis gliwiczan w Arłamowie

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Piasta Gliwice zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1 w meczu sparingowym. Spotkanie odbyło się w Arlamowie, gdzie podopieczni trenera Waldemara Fornalika przebywają na zgrupowaniu.

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 1:1. Remis gliwiczan w Arłamowie

Piłkarze Piasta od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Arłamowie. W piątkowe południe gliwiczanie rozegrali pierwszy mecz sparingowy podczas tego obozu remisując z Sandecją 1:1.

Drużyna z Nowego Sącza jest tradycyjnym rywalem podopiecznych trenera Waldemara Fornalika podczas letnich przygotowań. Przed rokiem Piast wygrał z nią 3:0, ale teraz musiał zadowolić się remisem.

Prowadzenie dla Sandecji zdobył przed przerwą Łukasz Kosakiewicz dobijając strzał Jakuba Wróbla. Wyrównał w II połowie Gabriel Kirejczyk. 19-letni napastnik wykorzystał dogranie głową Alberto Torila i trafił do siatki przerzucając piłkę nad bramkarzem.

Trener Fornalik wystawił w każdej z połów dwie jedenastki, a w sumie dał pograć w meczu z Sandecją 25 piłkarzom. Gliwiczanie w Arłamowie przebywać będą do 29 czerwca. Dzień przed powrotem do domów rozegrają drugi sparing podczas tego obozu z Resovią.

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
Bramki
0:1 Łukasz Kosakiewicz (41), 1:1 Gabriel Kirejczyk (66)

Piast I połowa Plach - Huk, Czerwiński, Mosór - Ameyaw, Kaput, Hateley, Chrapek, Katránis - Wilczek, Sappinen.
II połowa Szymański - Reiner, Kamiński, Muñoz - Pyrka (72. Niedbała), Łuczak (72. Mokwa), Tomasiewicz, Vida, Holubek - Toril, Kirejczyk (72. Leśniak).