Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa - ZDJĘCIA KIBICÓW. Gliwiczanie dostali prezent od mistrzów Polski i zgarnęli 3 punkty

Tomasz Kuczyński
18.04.2022. Legia Warszawa - Piast Gliwice.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
18.04.2022. Legia Warszawa - Piast Gliwice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE szymon starnawski / polska press
SPORT. W poniedziałek 18.04.2022 r. w ostatnim meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Legią w Warszawie 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Kądzior. Zobacz ZDJĘCIA z Łazienkowskiej.

Piast przystąpił do spotkania z Legią osłabiony brakiem kontuzjowanych na dłużej Rauno Sappinena i Tihomira Kostadinowa. Ich koledzy z drużyny wyszli na boisko w koszulkach z napisem „Tiho i Rauno. Wracajcie szybko”. Nie było wśród nich pauzującego za żółte kartki Toma Hateleya.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i z meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice, 18.04.2022 r.

Prezent Legii dla Piasta i goście prowadzili do przerwy

Gliwiczanie przyjechali do Warszawy z serią ośmiu meczów bez porażki, pięciu spotkań bez przegranej przy Łazienkowskiej. Wygrali też jesienią z Legią u siebie - aż 4:1. - Teraz to już jest zupełnie inna Legia i spodziewam się zupełnie innego meczu - przestrzegał trener gości Waldemar Fornalik.

Ostrożna z obu stron pierwsza połowa zakończyła się golem dla Piasta sprezentowanym przez Legię. Mateusz Wieteska naciskany przez Damiana Kądziora podbił piłkę wysoko w polu karnym, a Lindsay Rose chciał ją głową tyłem podać do bramkarza. Nie zauważył, że Kądzior był za nim - pomocnik Piasta skorzystał z prezentu i z bliska pokonał Richarda Strebingera. Tak padł 500. gol gliwiczan w Ekstraklasie.

Piasta uratowała poprzeczka

W 61. minucie była bardzo bliska wyrównania. Tomas Pekhart uderzył z pięciu metrów z powietrza i piłka po koźle trafiła w poprzeczkę! W odpowiedzi minutę później huknął zza pola karnego Kristophera Vida. Bramkarz gospodarzy zdołał jedną ręką posłać piłkę nad bramkę. W 67. minucie po rzucie rożnym minimalnie koło słupka główkował Ariel Mosór. Po drugiej stronie boiska, też po rogu, Artur Jędrzejczyk głową również uderzał blisko słupka.

Piast spokojnie dojechał do końca meczu kasując trzy punkty na stadionie mistrza Polski!

Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Damian Kądzior (43)

Legia: Richard Strebinger - Artur Jędrzejczyk, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Joel Abu Hanna (60. Yuri Ribeiro) - Maciej Rosołek, Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (73. Ernest Muci), Josue, Benjamin Verbič (73. Bartosz Kapustka) - Tomas Pekhart (80. Szymon Włodarczyk).

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Constantin Reiner, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Jakub Holubek - Kristopher Vida (81. Michał Kaput), Tomas Huk, Michał Chrapek - Damian Kądzior (90. Arkadiusz Pyrka), Kamil Wilczek (81. Alberto Toril).

Żółte kartki: Wieteska, Jędrzejczyk - Reiner, Huk, Kaput

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 10.699