Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu głubczyckiego w okręgach nr 1, 2
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu głubczyckiego w okręgach nr 1, 2, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu głubczyckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NASZKIEWICZ Jerzy Kazimierz: pozycja 1 : 2,1% (1 796 głosów)
- WĘGRZYN Ireneusz Marek: pozycja 2 : 2,1% (1 796 głosów)
- BAC Leszek Dominik: pozycja 3 : 2,1% (1 796 głosów)
- HAJDA Krzysztof Andrzej: pozycja 4 : 2,1% (1 796 głosów)
- ANTOSZCZYSZYN Barbara: pozycja 5 : 2,1% (1 796 głosów)
- FUŁAWKA Artur: pozycja 6 : 2,1% (1 796 głosów)
- GANCZARSKA Natalia Aleksandra: pozycja 7 : 2,1% (1 796 głosów)
- HORODYSKA Joanna Maria: pozycja 8 : 2,1% (1 796 głosów)
- BOCIAN Władysława Teresa: pozycja 9 : 2,1% (1 796 głosów)
- GIGOŃ Grzegorz: pozycja 10 : 2,1% (1 796 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY POWIAT GŁUBCZYCKI:
- SOCZYŃSKI Piotr Bogdan: pozycja 1 : 2,55% (2 179 głosów)
- RUDZIŃSKI Bartosz Włodzimierz: pozycja 2 : 2,55% (2 179 głosów)
- IGLIŃSKA Irena Iwona: pozycja 3 : 2,55% (2 179 głosów)
- BERNACKI Wojciech Przemysław: pozycja 4 : 2,55% (2 179 głosów)
- HNATIUK Justyna Stanisława: pozycja 5 : 2,55% (2 179 głosów)
- DARŁAK Bolesław Jan: pozycja 6 : 2,55% (2 179 głosów)
- WIERCIOCH Magdalena Jolanta: pozycja 7 : 2,55% (2 179 głosów)
- WARDAWY Zuzanna Zofia: pozycja 8 : 2,55% (2 179 głosów)
- ROGALA Jan: pozycja 9 : 2,55% (2 179 głosów)
- KANIOWSKI Józef: pozycja 10 : 2,55% (2 179 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ:
- KULIK Bogdan: pozycja 1 : 1,63% (1 393 głosów)
- BEDRYJ Kazimierz: pozycja 2 : 1,63% (1 393 głosów)
- DĄBROWA Liliana Małgorzata: pozycja 3 : 1,63% (1 393 głosów)
- NARYNIECKA Agata Karolina: pozycja 4 : 1,63% (1 393 głosów)
- SIKLICKI Adam Krystian: pozycja 5 : 1,63% (1 393 głosów)
- BUBIAK Adrian Piotr: pozycja 6 : 1,63% (1 393 głosów)
- USTRZYCKA Bożena Anna: pozycja 7 : 1,63% (1 393 głosów)
- SIKORA Beata Izabela: pozycja 8 : 1,63% (1 393 głosów)
- LEŻAŃSKI Zbigniew: pozycja 9 : 1,63% (1 393 głosów)
- BUCHANIEC Adam: pozycja 10 : 1,63% (1 393 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ELŻBIETA SŁODKOWSKA AKTYWNY SAMORZĄD:
- CZECH Elżbieta Ilona: pozycja 1 : 0,15% (127 głosów)
- CHABIN Jolanta Dorota: pozycja 2 : 0,15% (127 głosów)
- KONOPKA Grzegorz Józef: pozycja 3 : 0,15% (127 głosów)
- KAŹMIRÓW Maria: pozycja 4 : 0,15% (127 głosów)
- STĘPNIAK Tomasz Igor: pozycja 5 : 0,15% (127 głosów)
- ANTOSZ Waldemar Adam: pozycja 6 : 0,15% (127 głosów)
- SKOWROŃSKI Jan Marian: pozycja 7 : 0,15% (127 głosów)
- MIRGA Bronisława Danuta: pozycja 8 : 0,15% (127 głosów)
- KOWALSKI Janusz Dariusz: pozycja 9 : 0,15% (127 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SKUTECZNY SAMORZĄDOWIEC:
- JUCHNO Anita Barbara: pozycja 1 : 1,32% (1 127 głosów)
- WOJNARSKI Wiktor Piotr: pozycja 2 : 1,32% (1 127 głosów)
- CIACIURA Jerzy Stanisław: pozycja 3 : 1,32% (1 127 głosów)
- PIERZCHAŁA Marta Aneta: pozycja 4 : 1,32% (1 127 głosów)
- LENARTOWICZ Józef Edward: pozycja 5 : 1,32% (1 127 głosów)
- KIERDAL Mateusz Zbigniew: pozycja 6 : 1,32% (1 127 głosów)
- ŁUKASIEWICZ Kamila Barbara: pozycja 7 : 1,32% (1 127 głosów)
- KRÓWKA Natalia Balbina: pozycja 8 : 1,32% (1 127 głosów)
- KIŚ Tomasz Paweł: pozycja 9 : 1,32% (1 127 głosów)
- MUSIAŁ Sławomir Jerzy: pozycja 10 : 1,32% (1 127 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA:
- WESOŁOWSKI Andrzej: pozycja 1 : 0,84% (718 głosów)
- TICHANÓW Krzysztof Ryszard: pozycja 2 : 0,84% (718 głosów)
- KRYWKO-TRZNADEL Małgorzata Krystyna: pozycja 3 : 0,84% (718 głosów)
- BEDNARSKI Tomasz Michał: pozycja 4 : 0,84% (718 głosów)
- NAUMCZYK Kinga: pozycja 5 : 0,84% (718 głosów)
- JAKUBOWSKI Adam Józef: pozycja 6 : 0,84% (718 głosów)
- ZAKRZYK Teresa Michalina: pozycja 7 : 0,84% (718 głosów)
- KAPIJ Agata Dorota: pozycja 8 : 0,84% (718 głosów)
- KAŚKÓW Witold Adam: pozycja 9 : 0,84% (718 głosów)
- MOJZYK Sebastian Tadeusz: pozycja 10 : 0,84% (718 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU GŁUBCZYCKIEGO:
- FARASIEWICZ Maria Małgorzata: pozycja 1 : 1,43% (1 222 głosów)
- LELIŃSKI Adam Andrzej: pozycja 2 : 1,43% (1 222 głosów)
- ZIMNA Bożena: pozycja 3 : 1,43% (1 222 głosów)
- MAJEWSKI Paweł: pozycja 4 : 1,43% (1 222 głosów)
- KRUK Mariusz: pozycja 5 : 1,43% (1 222 głosów)
- MALEŃCZYK Ewa: pozycja 6 : 1,43% (1 222 głosów)
- ŚNIEŻEK Jan Michał: pozycja 7 : 1,43% (1 222 głosów)
- PAPUGA Joanna Agnieszka: pozycja 8 : 1,43% (1 222 głosów)
- GRABUŃCZYK Marcin Paweł: pozycja 9 : 1,43% (1 222 głosów)
- DOBROWOLSKI Michał Zbigniew: pozycja 10 : 1,43% (1 222 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu głubczyckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KAŚKÓW Dariusz Adam: pozycja 1 : 1,67% (1 512 głosów)
- PODKÓWKA Marian Stanisław: pozycja 2 : 1,67% (1 512 głosów)
- KORCZYŃSKI Andrzej Antoni: pozycja 3 : 1,67% (1 512 głosów)
- KIJEWSKI Waldemar: pozycja 4 : 1,67% (1 512 głosów)
- ORJAN Barbara Krystyna: pozycja 5 : 1,67% (1 512 głosów)
- WĘGRZYN Regina Bożena: pozycja 6 : 1,67% (1 512 głosów)
- KALICIŃSKI Stanisław: pozycja 7 : 1,67% (1 512 głosów)
- WAWRÓW Mirosław Roman: pozycja 8 : 1,67% (1 512 głosów)
- SIWAK Krystyna: pozycja 9 : 1,67% (1 512 głosów)
- SKROBACZ Bernarda Marianna: pozycja 10 : 1,67% (1 512 głosów)
- GUŻDA Tobiasz Jacek: pozycja 11 : 1,67% (1 512 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY POWIAT GŁUBCZYCKI:
- KRUPA Tadeusz Piotr: pozycja 1 : 1,34% (1 212 głosów)
- SKOCZYLAS Mirosław Marek: pozycja 2 : 1,34% (1 212 głosów)
- TOMCZAK Aleksandra: pozycja 3 : 1,34% (1 212 głosów)
- BEDRYJ Mieczysław: pozycja 4 : 1,34% (1 212 głosów)
- COKOT Ewa Barbara: pozycja 5 : 1,34% (1 212 głosów)
- BABINIEC Andrzej: pozycja 6 : 1,34% (1 212 głosów)
- SPALIK Bożena Maria: pozycja 7 : 1,34% (1 212 głosów)
- KULPA Maria: pozycja 8 : 1,34% (1 212 głosów)
- WĄSIK Dominik: pozycja 9 : 1,34% (1 212 głosów)
- KARPINA Jacek Piotr: pozycja 10 : 1,34% (1 212 głosów)
- TOKARZ Krzysztof Wiktor: pozycja 11 : 1,34% (1 212 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ:
- POSPISZYL Benedykt Augustyn: pozycja 1 : 0,93% (843 głosów)
- GÓRKA Bartłomiej Maciej: pozycja 2 : 0,93% (843 głosów)
- BUNCZEK-MRÓZ Anna Zofia: pozycja 3 : 0,93% (843 głosów)
- MRÓZ Agata: pozycja 4 : 0,93% (843 głosów)
- ENENKIEL Piotr Tomasz: pozycja 5 : 0,93% (843 głosów)
- SZYSZKA Rafał Jerzy: pozycja 6 : 0,93% (843 głosów)
- GUŻDA Janusz: pozycja 7 : 0,93% (843 głosów)
- ROGALA Anna Barbara: pozycja 8 : 0,93% (843 głosów)
- HAWRON Jolanta Elżbieta: pozycja 9 : 0,93% (843 głosów)
- WAGA Eugeniusz Jan: pozycja 10 : 0,93% (843 głosów)
- BONDAREWICZ Honorata Agata: pozycja 11 : 0,93% (843 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ELŻBIETA SŁODKOWSKA AKTYWNY SAMORZĄD:
- OGNISTY Tomasz Szczepan: pozycja 1 : 0,35% (314 głosów)
- MATYSIAK Krystyna: pozycja 2 : 0,35% (314 głosów)
- LACH Ewelina: pozycja 3 : 0,35% (314 głosów)
- SMOLUCH Kamil: pozycja 4 : 0,35% (314 głosów)
- SZCZUCKI Roman Andrzej: pozycja 5 : 0,35% (314 głosów)
- KOT Łukasz Rafał: pozycja 6 : 0,35% (314 głosów)
- DURDA Marcin Mariusz: pozycja 7 : 0,35% (314 głosów)
- REPP Anna Maria: pozycja 8 : 0,35% (314 głosów)
- OLEJARZ Joanna Maria: pozycja 9 : 0,35% (314 głosów)
- ANTOSZCZYSZYN Andrzej Aleksander: pozycja 10 : 0,35% (314 głosów)
- KOT Sylwia Ewa: pozycja 11 : 0,35% (314 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SKUTECZNY SAMORZĄDOWIEC:
- KOBIERSKA-MRÓZ Anna Magdalena: pozycja 1 : 1,11% (1 000 głosów)
- TRUSZ Krystian Wiesław: pozycja 2 : 1,11% (1 000 głosów)
- KOPANIECKI Jacek: pozycja 3 : 1,11% (1 000 głosów)
- BARSZCZEWSKA Marzena Beata: pozycja 4 : 1,11% (1 000 głosów)
- KOTOWICZ Katarzyna Anna: pozycja 5 : 1,11% (1 000 głosów)
- BELEĆ Katarzyna: pozycja 6 : 1,11% (1 000 głosów)
- JEZIORSKI Dawid Mieczysław: pozycja 7 : 1,11% (1 000 głosów)
- ŻŁOBICKA Katarzyna Magdalena: pozycja 8 : 1,11% (1 000 głosów)
- PAWLUŚ Tomasz Marek: pozycja 9 : 1,11% (1 000 głosów)
- ŁANOCHA Dajana Józefa: pozycja 10 : 1,11% (1 000 głosów)
- KUCYNIAK Krzysztof: pozycja 11 : 1,11% (1 000 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA:
- SAPA Irena: pozycja 1 : 0,98% (889 głosów)
- CZECHOWICZ Artur: pozycja 2 : 0,98% (889 głosów)
- MAĆKO Marek: pozycja 3 : 0,98% (889 głosów)
- BRZESZCZAK Jolanta Mirosława: pozycja 4 : 0,98% (889 głosów)
- PIETRUCHA Bartłomiej Michał: pozycja 5 : 0,98% (889 głosów)
- BURZYŃSKI Zbigniew: pozycja 6 : 0,98% (889 głosów)
- ZDANIAK Franciszek: pozycja 7 : 0,98% (889 głosów)
- PAWŁOWSKI Krzysztof Józef: pozycja 8 : 0,98% (889 głosów)
- TARNOWSKA Jadwiga: pozycja 9 : 0,98% (889 głosów)
- ROSTEK Bożena Elżbieta: pozycja 10 : 0,98% (889 głosów)
- PASIKOWSKI Roman: pozycja 11 : 0,98% (889 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU GŁUBCZYCKIEGO:
- GORZKO Radosław Bartłomiej: pozycja 1 : 1,72% (1 555 głosów)
- KOZINA Maciej Tadeusz: pozycja 2 : 1,72% (1 555 głosów)
- LUDWIKOWSKA-WIERZCHOWIEC Anna Monika: pozycja 3 : 1,72% (1 555 głosów)
- JASION Kamil Edward: pozycja 4 : 1,72% (1 555 głosów)
- SIORAK Aneta Janina: pozycja 5 : 1,72% (1 555 głosów)
- KOPYTYŃSKA Anna Maria: pozycja 6 : 1,72% (1 555 głosów)
- SERAFIN Natalia Agnieszka: pozycja 7 : 1,72% (1 555 głosów)
- ZDANIAK Halina Anna: pozycja 8 : 1,72% (1 555 głosów)
- KUBIENA Bartłomiej Józef: pozycja 9 : 1,72% (1 555 głosów)
- WOJTKIEWICZ Piotr Sławomir: pozycja 10 : 1,72% (1 555 głosów)
- GACH Mariusz Tadeusz: pozycja 11 : 1,72% (1 555 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA FALA BACY:
- CZYSZCZOŃ Edward Waldemar: pozycja 1 : 0,99% (895 głosów)
- RUDNICKA Danuta Stanisława: pozycja 2 : 0,99% (895 głosów)
- KINAL Krzysztof Marek: pozycja 3 : 0,99% (895 głosów)
- KUKUCZKA Piotr Paweł: pozycja 4 : 0,99% (895 głosów)
- KUZIORA Aneta Małgorzata: pozycja 5 : 0,99% (895 głosów)
- LIDER Kamil Stanisław: pozycja 6 : 0,99% (895 głosów)
- JANICKA Lidia Grażyna: pozycja 7 : 0,99% (895 głosów)
- GAJEWSKA Bogumiła Krystyna: pozycja 8 : 0,99% (895 głosów)
- HANUSEK Zdzisław: pozycja 9 : 0,99% (895 głosów)
- KOSTRZEWA Monika Teresa: pozycja 10 : 0,99% (895 głosów)
- BACA Justyna Halina: pozycja 11 : 0,99% (895 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?