Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy powiatu staszowskiego wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do Rady Powiatu Grójeckiego. Mamy oficjalne wyniki.
Najwięcej radnych wprowadzi Prawo i Sprawiedliwość - 6. Dalej KWW Powiat Samorządowy - 5; Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 5; Przyjazny Powiat Grójecki - 3, Komitet Wyborczy Wyborców Dobro - 1, Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica - 1.
Nowy skład Rady Powiatu Grójeckiego:
Prawo i Sprawiedliwość: Agata Kępka (1027 głosów, 9,62%), Wojciech Wojtczak (1104, głosów 18,52%), Adolf Maciak (1157 głosów, 12,64%), Anna Steczkowska (1450 głosów, 15,27%), Edward Kieszek (871 głosów, 9,17%), Szymon Rogoziński (924 głosy, 11,63%).
Komitet Wyborczy Wyborców Powiat Samorządowy: Janusz Karbowiak (924 głosów, 8,66%), Piotr Szybiński (494 głosy, 8,29%), Adam Balcerowicz (550 głosów, 6,01%), Ewa Mróz (736 głosów, 7,75%), Andrzej Zaręba (1037 głosów, 13,06%)
Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe: Daria Bobrowska-Wachniewska (475 głosów, 4,45%), Krzysztof Ambroziak (1503 głosy 16,42%), Elżbieta Czamara (179 głosów, 1,96%), Krzysztof Fiks (1371 głosów, 14,44%), Jan Madej (716 głosów, 9,01%).
Przyjazny Powiat Grójecki: Andrzej Stępniak (348 głosów, 5,84%), Marta Matysiak (505 głosów, 5,52%), Cezary Kołodziejski (642 głosy, 8,08%)
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica: Jolanta Sitarek (1341 głosów, 12,57%).
Komitet Wyborczy Wyborców Dobro: Barbara Lipska (1242 głosów, 11,64%).
Kandydaci do Rady Powiatu Grójeckiego w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
BEDNARSKA Teresa Krystyna
KĘPKA Agata
KOZŁOWSKI Adam Stanisław
NOWACZEWSKA Hanna Henryka
PODSIADŁY Łukasz Krzysztof
KOSATKA Lidia Monika
KASIŃSKI Jerzy Stanisław
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
BOBROWSKA-WACHNIEWSKA Daria Edyta
JACHOWSKA Małgorzata
CZAMARA Jolanta
JAKUBIAK Andrzej
BIŃKIEWICZ Jerzy
DUSIŃSKA Anita Elżbieta
SITAREK Sławomir Andrzej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
SITAREK Jolanta
KRAJEWSKI Grzegorz Konrad
GŁOWACKA Ewa Maria
GOWIN Łukasz
ROSIŃSKA Małgorzata Antonina
CHABER Marek
PACHOCKA Renata
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
GOS Marta Urszula
ŚWIĄTEK Teresa
SZEWCZENKO Tomasz Wiktor
MARKIEWICZ Rafał
BIEDRZYCKA Natalia Małgorzata
ORYNIAK-ZACKO Małgorzata
ROZMUSZYŃSKI Bartosz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
LIPSKA Barbara Maria
SOCHACZEWSKA Dagmara Małgorzata
HERMAN Jolanta
KONOPKA Ilona
SZUCHNICKI Zbigniew Mariusz
KRAKOWIAK Łukasz Wojciech
KUNKA Marcel
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
SIENNICKI Paweł
KOSTRZEWA Mariusz Marcin
KWIATKOWSKA Beata Magdalena
PONCYLJUSZ Izabela Julita
ŁUBIŃSKA Małgorzata Aleksandra
GRZĘDOWSKI Marcin Ryszard
PRUŚ Wiesława Marianna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
KARBOWIAK Janusz
EKIEL Katarzyna Józefa
IGNATOWSKI Marcin
PONCELEUSZ Kinga Monika
KURANDA Artur Stefan
ERBER Magdalena
WOJCIECHOWSKI Ireneusz
Okręg nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
WOJTCZAK Wojciech Jan
BRZEZIŃSKA Joanna Wiesława
KORBIŃ Andrzej
KŁOS-FRĄCZAK Beata Dorota
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
SZYMAŃCZAK-SIEMIĄTKOWSKA Monika
SKORUPSKI Grzegorz Jan
RUSIECKI Andrzej Józef
JABŁOŃSKA Barbara
WALANUS Józef
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
ROKOSZ Zofia
STĘPNIAK Andrzej Michał
KEMPIŃSKA Anna Dorota
SZYMANEK Aniela
STĘPNIEWSKI Piotr
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
CZARNECKI Łukasz Sławomir
SOBIESZEK Anna
KOWALCZYK Jacek
CHODKIEWICZ Aleksandra
ORZECHOWSKA Barbara Zofia
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
MIKOŁAJEWSKI Marek Sławomir
RYBAK Hanna Dorota
KACZMARCZYK Barbara Stanisława
KOŁACZ Waldemar Jan
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
SZYBIŃSKI Piotr
NASIŁOWSKI Wiesław Franciszek
TOŁCZYK Jacek
SKONECZNA Ilona Ewa
BERDYGA Teresa Krystyna
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
MACIAK Adolf Franciszek
BIERNACKI Kacper Paweł
TOKAJ Magdalena Teresa
SIBILSKA Barbara Sylwia
BOLIKOWSKA Renata Henryka
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
AMBROZIAK Krzysztof
ZIELIŃSKI Sławomir Andrzej
LEWANDOWSKI Paweł
CZAMARA Elżbieta
TYMIŃSKA Ewa Krystyna
PRZYBYTNIAK Marlena
DĄBROWSKI Mateusz
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
OLISZEWSKI Daniel
TUL Edyta Katarzyna
MAŁKOWSKA Aleksandra Maria
SZYMAŃSKA Justyna
ODOWSKA Ewa Agnieszka
BĄKIEWICZ Henryk
WIERTELAK Daniel Bogdan
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
SNOPKOWICZ Małgorzata
MATYSIAK Marta
PRUSZKOWSKI Jacek Andrzej
KOCHAŃSKA Aneta
KARKOWSKA Ewa Jolanta
BINISZEWSKI Zbigniew
SARNIAK Kamil Tomasz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
SYGOCKA Wioletta Agnieszka
ŻUKIEL Małgorzata Anna
OTULAK Przemysław Radosław
STAŃCZYK Wojciech Marcin
PIWOWARSKA Klaudia
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
KUMOREK Władysław Leszek
KOMOROWSKI Ireneusz Ryszard
GIETKA Grzegorz Zygmunt
DYRDA Albin Andrzej
BIERNAT Elżbieta Teresa
WŁODARCZYK Sylwia
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
BALCEROWICZ Adam
DUDZIC Małgorzata Bożena
TRYNKOS Marek Rafał
BŁOŃSKA Justyna
BALCERZAK Anna
KAZIMIERSKI Dariusz
GŁOWACKI Piotr
Okręg nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
STECZKOWSKA Anna
IWANICKI Paweł Wiesław
MICHALAK Paweł
KIESZEK Edward
WŁODARSKA Monika
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
FIKS Krzysztof Wojciech
OMEN-KLEPACZ Paulina Dagmara
JASIOROWSKI Marek
CÖRVERS Jona
KUCIŃSKA Jolanta
ZAWALICH Jarosław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
CHMIELEWSKI Sławomir
GONTA-GŁOWACKA Marta Elżbieta
LATOSIAK Joanna Bożena
SOKOŁOWSKI Mirosław Mariusz
PODLADOWSKA Anna
UTFALD Łukasz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
WÓJCIK Witold
GRABARCZYK Robert Mieczysław
BEDYŃSKA Wioletta Katarzyna
ZEGARSKA Sylwia
MIKUŁA Beata
SOBCZAK Mariusz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
ZGUTCZYŃSKA Agata Magdalena
ZAKRZEWSKI Jacek
RADECKA-JANKOWSKA Jolanta
GULINA Krzysztof Marek
CUPRYJAK Tadeusz
GROSS Renata Agnieszka
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
MRÓZ Ewa
MUSZYŃSKI Mateusz
ŚWITAKOWSKI Marcin
LEWANDOWSKA Karolina Teresa
MARKIEWICZ Michał
SZYMAŃSKA Iwona
Okręg nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
ROGOZIŃSKI Szymon
LECH Krzysztof
KIJUC Grażyna
MACHOWSKI Andrzej
BONDER Magda Natalia
RAWSKA-NYREK Edyta
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
MADEJ Jan Włodzimierz
WOJCIECHOWSKA Agnieszka Anita
BUGAŁA Zbigniew
REJNCHARD Hanna
KARCZEWSKI Dariusz Wojciech
MOLAK Justyna
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
KAMASZEWSKA Ewa
BOJARSKI Mariusz
GOSK Zdzisław Wojciech
MAZUR-OLISZEWSKA Karolina
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
KOŁODZIEJSKI Cezary
DĄBROWSKA Małgorzata
KUROWSKI Adam Tomasz
GÓRNICKA Anna Katarzyna
WINEK Krzysztof Antoni
WOŹNIAK-ZYGMUNT Karolina
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
JANKOWSKI Mateusz Dawid
KOZDRYK Justyna
SMODRZAK Tomasz Stanisław
KATANA Zuzanna Alicja
CIEŚLAK Emil
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
DOBRZYŃSKI Maciej Franciszek
PRZYBYLSKI Witold
DOBRZYŃSKA-YILDIZ Joanna Katarzyna
SKOWRON Karolina
SETNIEWSKA Ewelina
CHODÓR Robert
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
ZARĘBA Andrzej Konrad
SZEWCZYK Katarzyna Alicja
WŁODARCZYK Mateusz
SOBIERAJ Bożena Jadwiga
WYCHOWSKA Renata Barbara
MACIEJEWSKI Paweł
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?