MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na terenie strefy ekonomicznej w Knurowie powstanie nowoczesna hala produkcyjna. Pracę znajdzie tu 250 osób

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 16 lat
Na terenie strefy ekonomicznej w Knurowie powstanie nowoczesna hala produkcyjna, w której już w przyszłym roku zatrudnienie znajdzie do 250 pracowników. To pierwsza inwestycja na terenie knurowskiej strefy, z czego radości nie kryje prezydent miasta, Adam Rams. - To jest dla nas ogromnie ważna sprawa - podkreśla prezydent Knurowa. W ramach inwestycji powstanie hala produkcyjna o wielkości 34 tys. m2, w pełni wyposażona w nowoczesny park maszynowy.

Strefa ekonomiczna w Knurowie z pierwszą halą produkcyjną

Niebawem na terenie strefy ekonomicznej w Knurowie ma rozpocząć się budowa pierwszej hali produkcyjnej o powierzchni ponad 34 tys. m2. Grupa Fortaco, która wybuduje w tym miejscu nowoczesny park maszynowy, to wiodący dostawca komponentów dla przemysłu ciężkiego i morskiego, specjalizujący się w rozwiązaniach zeroemisyjnych, modułach i kabinach pojazdów oraz wyrobach stalowych.

- To jest dla nas ogromnie ważna sprawa. Lokalizacja tego terenu, gdzie niebawem rozpocznie się budowa dużego, nowoczesnego zakładu pracy, daje szansę zatrudnienia około 250 pracowników. Cieszymy się z tego powodu, że po pierwsze jest to produkcja, po drugie firma jest znana na całym świecie, stosuje najnowsze technologie, a zatem nie ma mowy o jakiejkolwiek uciążliwości. Już za parę tygodni będziemy widzieli pracowników, którzy rozpoczną budowę hali i bardzo im kibicujemy - podkreśla Adam Rams, prezydent Knurowa.

Bliskość z Knurowa do ważnych węzłów drogowych

Zachętą dla przedsiębiorców do inwestowania na terenie strefy ekonomicznej w Knurowie ma być przede wszystkim dobra lokalizacja i bliskość autostrad A1 i A4. By zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Knurowie, miasto kilka lat temu wybudowało rondo i dogodny dojazd do terenów inwestycyjnych. Dzięki temu potencjalni przedsiębiorcy już na starcie zyskują niezbędną infrastrukturę.

- Nasze położenie jest optymalne. Od placu budowy gdzie ta firma zainwestuje swoje pieniądze, do autostrady A4 to niespełna 2 kilometry. Wówczas Polska i nie tylko stoi otworem - dodaje prezydent Knurowa.

Pracę znajdzie tu nawet 250 osób. Hala ma powstać do 2024 roku
Pracę znajdzie tu nawet 250 osób. Hala ma powstać do 2024 roku RL

Praca nawet dla 250 osób

W nowej lokalizacji produkcyjnej w Knurowie znajdzie zatrudnienie do 250 nowych pracowników. Prace budowlane rozpocząć się mają jeszcze w tym roku, natomiast uruchomienie działalności produkcyjnej planowane jest w następnym roku.

- Z radością chciałbym ogłosić, że po kompleksowych przygotowaniach, rozpoczniemy budowę nowej fabryki. Zakład produkcyjny zlokalizowany w Knurowie będzie miał strategiczne znaczenie dla dalszego wsparcia naszych klientów poprzez zaoferowanie dodatkowych zdolności produkcyjnych oraz wydajności opartej na wysokim stopniu automatyzacji i efektywności operacyjnej"- mówi Lars Hellberg, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Fortaco.

Działalność Grupy Fortaco w zakresie produkcji komponentów stalowych obejmują nowoczesne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt zakłady produkcyjne zlokalizowanie w Finlandii, Estonii, Polsce, na Węgrzech i w Serbii, oferujące swoje możliwości produkcyjne, projektowanie i inżynierię oraz usługi posprzedażne wiodącym klientom OEM na całym świecie. 12 kwietnia powołano już dyrektora zarządzającego nowego zakładu produkcyjnego. Został nim Jarosław Szytow.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto